Second Life stało się pełnoletnie! 18 lat na rynku i 200 tysięcy aktywnych graczy!

What to do in second life

Second Life swój złoty okres ma już dawno za sobą. Dzisiaj mało kto pamięta o tym jednym z pierwszych, pełnoprawnych MMO. Gdy jednak debiutował to zrobił sporą furorę – w końcu możliwość przeniesienia swojej osoby do wirtualnego świata, imitującego realny, było czymś niesamowitym.

Co prawda możliwości Second Life były ograniczone, tak jeśli chodzi o aspekty socjalne to gra nie miała sobie równych. Do tego sporo osób zarabiało na niej, generując przedmioty kosmetyczne sprzedawane innym graczom. Walutę zaś wymieniało się na realne pieniądze. Nie brakowało osób, które były w stanie w ten sposób się utrzymywać.

Second Life było również zapleczem dla cyberseksu – gdy Internet raczkował, gra była wykorzystywana do zaspokajania różnych fantazji erotycznych. Nie żartuję, nie brakuje w Sieci artykułów o osobach profesjonalnie trudniących się zaspokajaniem potrzeb innych graczy.

Teraz Second Life jest cieniem samego siebie. Tytuł wciąż istnieje, ale nie ma tak silniej bazy graczy, jak na początku. Niemniej gra jest z nami od osiemnastu lat, a to kawał czasu, więc gratulacje się należą. Deweloperzy z tej okazji przygotowali dla społeczności garść atrakcji. Niemniej w tym czasie gra zgromadziła 70 milionów zarejestrowanych kont oraz nadal ma około 200 tysięcy aktywnych graczy w ciągu miesiąca (około 50 tysięcy dziennie).

W czasach świetności mówiliśmy o milionach, w roku 2013 o milionie, a w 2021 liczba ta jest znacznie mniejsza. Nie brakuje jednak gier MMO, które pozazdrościłyby tego wyniku! Szczegóły znajdziecie tutaj.

Zobacz także

8 komentarzy