Shadowbane powraca. W następnym miesiącu zagramy w kultowego MMOcRPG!

22272 shadowbane macintosh front cover

Młodsze osoby pewnie nie pamiętają takiej gry, więc na początek krótka retrospekcja.


Shadowbane to MMOcRPG z 2004 roku, którego producentami było Wolfpack Studios, a wydawcami Ubisoft. Gierka odniosła wielki sukces podczas premiery, stając się absolutnym bestsellerem (kilkaset tysięcy sprzedanych egzemplarzy w pierwszym miesiącu).

To, co charakteryzuje Shadowbane to klimat dark-fantasy (akcja gry jest osadzona w świecie Aerynth), duży nacisk na PvP (podczas end-game) oraz powalająca jak na tamte czasy ilość ras oraz klas postaci.

12 ras, ponad 22 klasy (podzielone na cztery bazowe “ścieżki”) i jeszcze więcej specjalizacji.


Zainteresowani? No to posłuchajcie dalej.

W 2009 roku serwery Shadowbane zostały zamknięte, a prawa do gry przejęła chińska firma ChangYou. Niedługo potem mieliśmy otrzymać nowego MMORPG w świecie Shadowbane (World of Shadowbane), ale plany nie doszły do skutku.

Zamiast tego, po dekadzie tułania się po niedziałających emulatorach, Shadowbane powróci od nas w oryginalnej formie. Już w lutym planowane jest wydanie gry za pośrednictwem Steama (po angielsku i po chińsku).

https://store.steampowered.com/app/1475570/Shadowbane/

Starsze osoby na pewno wrócą do zabawy (żeby znowu poczuć nostalgię). Pytanie, jak z innymi graczami, którzy nigdy nie mieli do czynienia z Shadowbane.

Zobacz także

15 komentarzy