Speedrunnerzy zawitali do Tibii i pobili rekord świata

Dodany przez guru ponad 2 lata temu
5 23466
Speedrunnerzy zawitali do Tibii i pobili rekord świata

W Tibii istnieją dwie lokacje startowe. Wprowadzony w 2014 roku Dawnport oraz dostępny od początku gry Rookgaard. I to właśnie o Rookgaardzie dzisiaj mowa.

Jest to mapa, od której każdy Tibijczyk rozpoczyna swoją przygodę z grą. 

Rookgaard to nazwa wyspy położonej na zachód od głównego lądu, a także znajdującego się na niej niewielkiego miasteczka. Z Rookgaard jest nazywany potocznie wyspą nowicjuszy. Na rooku możemy spotkać nie tylko NPC mieszkających tam stale.

Rookgaard jest tak skonstruowany, że po osiągnięciu 8 lvl możemy wybrać profesję (klasę postaci) i przenieść się to pełnoprawnej wersji gry (czyli tzw. "maina"). Istnieją jednak maniacy gry – tzw. Rookstayerzy (Polak jest tutaj TOP1 – 247 lvl) - którzy za żadne skarby nie chcą opuścić tej kultowej lokacji.

Jednak tematem newsa nie są Rookstayerzy, ale Speedrunnerzy, których interesuje pokonanie Rookgaardu w jak najkrótszym czasie.

W ostatnich dniach byliśmy świadkami dwóch rekordów świata, chociaż tylko jeden z nich został uwieczniony na wideo. Niejaki “Skogul” przeszedł Rooka w 26 minut i 27 sekund…

(wynik ten został podobno pobity… o dwie sekundy, ale trudno nam to zweryfikować)

Fellow speedrunner just let me know he beat me by two seconds, no longer the WR I guess!

Zwróćcie uwagę na bardzo odważną taktykę naszego rekordzisty. Na samym początku - bez żadnego ekwipunku czy przygotowania - wybrał się na Minotaury (najmocniejsze potwory na Rookgaardzie), aby tylko wykonać Minotaur Hell Quest i zdobyć ze skrzynek Carlin Sword (ATK: 15, DEF: 13). 

Szybko zginął, ale dzięki wydropionemu mieczykowi mógł już zabijać kolejne potworki bez większego trudu. I tak do 8 lvl…


5 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube