Spellbreak przechodzi do Epic Games Store, ściąga NDA i zapowiada zamkniętą alfę

Spellbreak website bg

Spellbreak to ciekawie zapowiadający się battle royale. Tak tak, znowu battle royale. Co prawda ten tytuł nie wzbudza takich emocji jak Apex Legends, mimo to warto go obserwować. Jest ładnie, dynamicznie, a do tego walki magów dawno nie wyglądały tak interesująco. Niemniej deweloperzy mają nadal sporo do poprawy. No i jak dla mnie mogliby odpuścić sobie battle royale, a zrobić zwykły multiplayer arenowy, ale co ja tam wiem…

Przejdźmy jednak do spraw ważniejszych! 12 lutego Spellbreak czeka kilka nowości. Po pierwsze, tytuł przechodzi do Epic Games Store. Do tej pory pre-alpha dostępna była na Steamie, a teraz twórcy informują, że zmieniają lokum. Zamkniętą alfę Spellbreak sprawdzimy u Epic Games. Z tego powodu uczestnicy poprzednich testów powinni dostać na e-mail kod, który pozwoli im grać na innej platformie.

Deweloperzy tłumaczą wszystko kwestią technologiczną oraz otrzymaniem wsparcia. Dzięki przejściu do Epic Games Store ich launcher będzie o wiele wydajniejszy, a oni sami będą mogli skupić się na rozwijaniu gry, a nie jej otoczenia sieciowego. Do tego 12 lutego ściągnięte zostanie NDA ze Spellbreak, co pozwoli na oficjalne nagrywanie materiałów z produkcji, więc przed Walentynkami spodziewajcie się wysypu wideo z testów. Może u nas pojawi się jakiś stream?

Warto tutaj dodać, że w Spellbreak nadal będzie można grać na Steamie, a przynajmniej do debiutu aktualizacji o numerze 19. Nie wiadomo kiedy to nastąpi, niemniej przez jakiś czas będzie można pobawić się u Valve. Potem przeprowadzka zostanie zakończona i dalszą przygodę trzeba będzie kontynuować na Epic Games Store. Dotyczy to  w zasadzie jedynie użytkowników pre-alpha, którzy na oryginalnie klucze otrzymali na Steama.

Zainteresowanych Spellbreak zapraszam tutaj. Kto wie, może uda Wam się wyrwać kod do testów.


Moim zdaniem

Nie chcę tutaj wróżyć z fusów i wiem, że jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale to już druga gra sieciowa, która zapowiedziała swoje przejście do Epic Games Store. Ciekawe, czy rok 2019 będzie czasem podziału rynku pomiędzy platformą Valve, a Epic Games.

Zobacz także

14 komentarzy