Sprzedano jeden z najrzadszych przedmiotów w Tibii. Istnieje tylko jeden egzemplarz!

Dodany przez guru ponad 6 lat temu
8 21632
Sprzedano jeden z najrzadszych przedmiotów w Tibii. Istnieje tylko jeden egzemplarz!

Miecz? Tarcza? Buty? Hełm? Nic z tych rzeczy. Jednym z najbardziej unikatowych przedmiotów w całym tibijskim świecie jest… White Dress, czyli po prostu zwykła biała sukienka, która sama w sobie nie zawiera żadnych ukrytych zdolności. Nie wypada z żadnego potworka, nie jest nagrodą w żadnym zadaniu, po prostu wiele lat temu pojawiła się w grze (podobno w 2002 albo 2003 roku z okazji ślubu dwojga Game Masterów)... i już. Od tego momentu rozpalała wyobraźnię wielu tibijczyków, którzy chcieli mieć takie cacko u siebie. 

Dotychczas potwierdzono tylko jeden istniejący egzemplarz, który wędrował – z kolejnymi właścicielami – po różnych serwerach (Justera, Secura, w końcu Antica). Tak naprawdę nie było wiadomo, kto go dokładnie posiada. Wszystko wyjaśniło się dopiero niedawno. 

12 listopada White Dress został sprzedany pewnemu kolekcjonerowi ze świata Antica, który skupuje wszystkie rzadkie przedmioty z Tibii, a potem umieszcza w swoim domku, żeby szpanować przed innymi graczami. 

(tak wygląda jego posiadłość - same rarytasy)

Wartość transakcji? 550 mln golda, bo tyle wart był Golden Helmet (również bardzo rzadka rzecz w Tibii), który został oddany w zamian za White Dress. 

1kk chodzi w Tibii po 12 zł (serwer Antica). Łatwo więc policzyć, że White Dress był wart ok. 7 tys. złotych. Dużo, ale nie tak dużo jak chociażby Blessed Shield, który również jest w posiadaniu tego samego kolekcjonera (zobaczcie na jego ekwipunek).  

Tarcza została sprzedana kilka lat temu za 5 tys. euro, czyli ponad 20 tys, złotych. Podobno, bo nikt tego oficjalnie nie potwierdził. Sprzedaż przedmiotów za real gotówkę jest zabroniona. 


8 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube