Stało się – fani Path of Exile zaczęli krytykować Path of Exile

Oriath logo

To musiało kiedyś nadejść. Pierwszy tak poważny zgrzyt pomiędzy Grinding Gear Games a (dotychczas) bezkrytycznymi fanami Path of Exile stał się faktem.

Wszystko z powodu najnowszego komunikatu, w którym Nowozelandczycy dali jasno do zrozumienia, że buildy/postacie oparte na Energy Shield i CI (Chaos Inocualtion – 1 HP i 100% obrony przed atakami Chaos Damage) są zwyczajnie za silne. Przy niewielkim budżecie można bez problemu osiągnąć 10-15k ES, baa, widziano nawet „weteranów”, którzy biegali z 20-30 tysiącami Energy Shield. Od dodatku The Fall of Oritath to się zmieni.

Oto porównanie. Widzicie obecne wersje przedmiotów, a na dole te nowe, które zaczną obowiązywać od wersji 3.0.0. W skrajnych przypadkach będzie to nawet 33% mniej ES niż teraz. 

Nie muszę chyba dodawać, że wielu graczy, którzy korzystali lub korzystają na co dzień z tego typu buildów, jest mocno rozczarowanych. Forumowy temat ma już 100 stron i 1000+ odpowiedzi, ten redditowy jeszcze więcej (2000+ komentarzy). Pierwszy raz widzę, żeby ktoś w tak ostry sposób hejtował GGG, które było dotychczas uosobieniem doskonałości, rzetelności i bezgranicznego zaufania. 

GG GGG time to come back to diablo 3

That nerf nearly ruined all energy shield builds

Yeah exactly, they've ruined es for everyone just because some people choose to stack all defences and become unkillable.

all non-meta ES builds are dead

I'll be participating in beta but, i must say I think this is finally where I put Path of Exile to rest on my account.... Sadly, it's been many great years, and amazing to meet so many players, but it's time to tip my hat.

Nerf dotknie również pasywki z drzewka umiejętności. Nie chcę robić za Wróżbitę Macieja, ale bardzo możliwe, że od premiery 3.0.0 buildy oparte na CI stracą swoją siłę, a ludzie czym prędzej przerzucą się na life’y albo hybrydy. Ja akurat nie narzekam, bo od wielu lat moje postacie były oparte właśnie na życiu, nie Energy Shield. 

49 komentarzy