Star Wars Squadrons nie będzie miał widoku TPP!

Star wars squadrons

Kolejna informacja na temat Star Wars Squadrons. Tym razem dowiadujemy się, że w grze zabraknie widoku z perspektywy trzeciej osoby (TPP) i wyłącznie dostępny będzie widok z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Dlaczego?

Cała gra została zaprojektowana pod widok FPP. Deweloperzy chcą, aby gracze poczuli immersję, mogąc poczuć się, jak faktyczny pilot statku, obserwując kokpit i mając ograniczone pole widzenia. Będziemy mieli dostęp do konkretnych informacji poprzez interfejs, ale nie zobaczymy wszystkiego – nikt nie będzie miał tutaj oczu dookoła głowy. Co lepsze, będzie można wyłączyć całe UI, bo kokpit zapewni nam wszystko, co niezbędne.

Deweloperzy podkreślają również, że decyzja o braku widoku TPP w Star Wars Squadrons płynie również z chęci balansu trybu multiplayer. Gracze mają mieć ograniczoną widoczność, bowiem w innym przypadku latanie i strzelanie byłoby zbyt łatwe. Za duży wgląd w pole bitwy sprawiłby, że wiele aspektów gry marnowałoby się.

Widok z perspektywy trzeciej osoby dostępny będzie tylko w trybie podglądania/obserwowania (spectating). Co o tym wszystkim sądzicie?

Zobacz także

13 komentarzy