Star Wars The Old Republic zarobił już miliard dolarów...

Arcann standoff

Jeśli sukcesem nazwaliśmy wyczyn ArcheAge Unchained (5 milionów dolarów w dwa tygodnie), to co mamy powiedzieć o Star Wars The Old Republic. 

EA Games ujawniło właśnie (za Gamespot.com), że łączne przychody SWTOR zbliżają się do miliarda dolarów. Licząc oczywiście od momentu premiery gry w 2011 roku. 

Believe it or not, we are close to $1 billion on Star Wars: The Old Republic revenue from the start of its history

Kurde, aż trudno w to uwierzyć.

Szczególnie że ostatnie lata były bardzo chude, a liczba aktywnych graczy była dużo mniejsza niż ta z WoW-a, ESO czy FFXIV. Baa, nie wiem czy pamiętacie, ale pojawiły się nawet głosy, że BioWare oraz EA Games zamierzają zaprzestać dalszego wsparcia dla SWTOR. Na szczęście nic takiego się nie wydarzyło, o czym świadczy niedawna premiera dodatku "Onslaught". 

Powinniśmy się jednak cieszyć. Po pierwsze z tego, że pecetowe gry MMORPG są w stanie zarobić ogromne pieniądze. A po drugie, że koszty Star Wars The Old Republic (szacowane na 200-250 mln dolarów) zostały zwrócone z mocną nawiązką.  


No i po raz kolejny przypominamy, że na wakacjach zniknęły największe ograniczenia dla kont F2P. Od teraz darmowe granie w SWTOR rzeczywiście ma sens. 

Zobacz także

8 komentarzy