Stare gry MMORPG: Nexus The Kingdom of the Winds

Nexus the kingdom of the winds 5d4c1ead 6cce 4553 8073 5b4a14f9f24 resize 750

Drugi odcinek nowego cyklu, który będzie wam przybliżał najstarsze gry z gatunku MMORPG. Czyli takie, które istnieją na rynku dłużej niż 18 lat.


Dziś zajmiemy się Nexus: The Kingdom of the Winds, nazywanym także Nexus TK lub po prostu Nexus. Jest to produkcja Massively Multiplayer Online, która została u nas wydana w 1998 roku (kilkanaście miesięcy po Tibii, kilka miesięcy po Ultimie Online).

Właśnie do Nexusa należy jeden z pierwszych poważnych rekordów CCU w historii. Pod koniec 1999 r. mieliśmy tam ponad 12 tys. równocześnie zalogowanych osób ,co jak na ówczesne czasu było niesamowitym wynikiem.

Nexus: The Kingdom of the Winds jest związany z mitologią czy wręcz historią Korei Południowej. Mapy w grze odpowiadają dawnemu podziałowi kraju na królestwa/państewka. Ma to również swoje odniesienie w fabule Nexusa. Dla nas to czarna magia, ale dla Koreańczyka (lub kogoś, kto interesuje się dawnymi dziejami Azji) to prawdziwa gratka.

The Kingdom of the Winds stawia wielki nacisk na elementy społecznościowe (gildie, eventy, emotki, polityka) i ogólnie pojętą interakcję. Mamy też cztery główne klasy/ścieżki (Warrior, Poet, Rogue, Mage) oraz sporo grindowania.

Niby istnieje maksymalny poziom doświadczenia, ale po jego osiągnięciu nadal możemy expić i podnosić dzięki temu swoje statystyki.

  • Data premiery: 1996 (Korea Płd.), 1998 (Zachód)
  • Liczba aktywnych graczy: kilkadziesiąt, kilkaset, kilka tysięcy, więcej
  • Ostatni update: październik 2017
  • Model: Free-To-Play/Freemium
  • Uniwersum: fantasy, historia
  • Polska wersja: brak

Ważne: darmowa wersja pozwala bawić się do 49 lvl. Potem niestety jesteśmy zmuszeni zapłacić.

Zagracie TUTAJ.

Zobacz także

6 komentarzy