Stracił 1,3 miliarda expa. TOP1 Tibii zalicza niespodziewanego zgona

Za kilka dni mieliśmy świętować kolejną magiczną barierę – czyli pierwszy na świecie 2800 lvl w Tibii.
Miał tego dokonać Brazylijczyk “Dejairzin”, który od mniej więcej półtora roku dzierży miano najlepszego playera Tibii (po tym jak przegonił polską parkę).
Osiągnięcie 2800 lvl trochę się jednak opóźni, bo “Dejairzin” zaliczył niespodziewanego zgona, ginąc na 2797 poziomie. To naprawdę bolesna śmierć, bo Brazylijczyk stracił 1,3 miliarda expa (nikt wcześniej nie stracił tyle punktów doświadczenia za jednym zamachem!) i spadł o trzy poziomy niżej.
Pogromcą TOP1 Tibii okazał się “agony” – to w miarę nowy debuff (wprowadzony w 2023 roku), w którym postać otrzymuje obrażenia w czasie. “To rodzaj obrażeń, których nie można w żaden sposób złagodzić, a obrażenia często zależą od maksymalnego zdrowia postaci”:.
Nie mamy żadnego wideo z tego wydarzenia.



Pewnie wiele osób – tych niezaznajomionych z Tibią - myśli, że wysokolevelowe postacie podchodzące pod 3000 lvl są nieśmiertelne i niezniszczalne. Szczególnie taki “Dejairzin”, który ma 15 tysięcy punktów życia i 80 tysięcy punktów many.
No nie…
Tibia to gra niewybaczająca błędów, gdzie wystarczy dosłownie kilka sekund nieuwagi, żeby nasz bohater zaliczył zgona, co wiąże się z utratą wielu dni lub tygodni grindowania.
