Światowy Dzień Hasła. Ciąg znaków, który chroni nasze MMORPG-owe postacie

Dodany przez guru ponad 2 lata temu
4 2628
Światowy Dzień Hasła. Ciąg znaków, który chroni nasze MMORPG-owe postacie

7 maja obchodzimy Światowy Dzień Hasła (World Password Day), który ma za zadanie promować stosowanie silnych haseł komputerowych oraz wyrabianie dobrych nawyków przy ich wyborze.

Co to ma wspólnego z MMORPG? 

Jeszcze pytacie? Hasła, czy ogólnie konta do gry (login/email + hasło) to nieodłączna część każdego MMORPG. Każdego. Bez wyjątku. To właśnie ten ciąg znaków chroni nasze postacie i wszystko, co nagromadziliśmy przez tygodnie, miesiące, czasami lata nieustannej zabawy. 

A jest czego strzec, bo niektóre konta są warte grubą kasę (nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych). Dlatego ważne jest, aby hasło do  takiej gry było odpowiednio „skomplikowane”. 

Pięć podstawowych zasad: 

1. Hasła powinny zawierać duże litery i znaki specjalne. 
2. Nie używajcie tych samych haseł do różnych gier
3. Raz na jakiś czas zmieniajcie hasła na nowe. 
4. Nie zapisujcie haseł w żadnych notatnikach czy innych dokumentach.
5. NIKOMU NIE ZDRADZAJCIE swoich haseł. Zaczynając od "dobrego kolegi" z internetu, kończąc na Game Masterze w grze. 

Niby oczywista oczywistość, ale potem jest wielki płacz, bo jakiś haker włamał się na konto i ogołocił postać ze wszystkiego, na co ciężko pracowaliśmy. Szczególnie jeśli taki MMORPG nie zawiera dodatkowych zabezpieczeń w przypadku zalogowania się „obcej” osoby (a niestety a rynku wciąż istnieją takie dziurawe tytuły). 


W ostatnich latach głośno było o pewnym topowym Paladynie w Tibii, który został zhakowany i zdelevelowany. Jego oprawca wbił na konto, ukradł przedmioty, a potem – w ramach zemsty lub zwykłego sku^$&%^$ - zaczął celowo umierać postacią. A jako że w Tibii tracimy expaw czasie śmierci, postać z 836 lvl została zjechana do 2 lvl. 

Niech to będzie przestroga dla wszystkich. 


4 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube