Szykuje się wielka wojna w Tibii. Brazylijczycy chcą przejąć największy-najstarszy serwer gry

Dodany przez guru 5 miesięcy temu
16 7696
Szykuje się wielka wojna w Tibii. Brazylijczycy chcą przejąć największy-najstarszy serwer gry

Po tym jak niespełna rok temu Brazylijczycy najechali serwer “Bona” i utrudnili expienie “Bobkowi” oraz “Gorącej” (co w konsekwencji doprowadził do utraty przez nich TOP1 Tibii), teraz nabrali apetytów na coś większego… i bardziej spektakularnego.

Jak informuje “Strojny” (jeden z największych polskich streamerów/youtuberów Tibii) w jednym ze swoich ostatnich materiałów, brazylijska społeczność Tibii ma plany przejęcia świata “Antica”.

“Antica” to najstarszy tibijski serwer (działający od stycznia 1997 roku), który jest równocześnie najpopularniejszym serwerem w grze, osiągając dwa, trzy, czasami cztery razy więcej “players online” niż inne duże światy.

“Antica” jest wolna od brutalnego dominando, jest uznawana za ostoję spokoju, jest po prostu idealnym miejscem do grania w Tibię dla wszystkich Europejczyków (czyli głównie Polaków). 

Jednym ze znaków potwierdzających zbliżający się najazd Brazylijczyków na “Anticę” jest stworzenie przez nich gildii “This Is Brazil”, złożonej ze stricte brazylijskich graczy, którzy przetransferowali już swoje postacie z południowoamerykańskich światów.

Na razie znajdziemy tam głównie osoby z low-lvl i mid-lvl (najlepszy gracz ma 621 lvl), które nie stanowią dużego zagrożenia, jednakże to może być tylko “cisza przed burzą”.

(a to zdjęcie zrobione w depo w Thais na Antice - widzimy tam sporo ubranych w barwy BR graczy)

Wystarczy przecież kilkadziesiąt Brazylijczyków z 500+ lvl i kilkanaście z 1000+ lvl (co nie jest dla nich problemem), aby “Antica” padła na kolana i stała się zewnętrznym terytorium kontrolowanym przez BR.

Co na to Polacy? Czy mają zamiar bronić “Anticę” w jakiś sposób?

Jeśli to nie fejk, jeśli coś się w ogóle wydarzy, na pewno was o tym poinformujemy. Nie tylko dlatego, że tibijskie newsy się u nas “klikają”, ale dlatego, że to po prostu ciekawa… na swój sposób patriotyczna sprawa.


16 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube