"Tak, świadomie wykorzystałem buga w grze"

Dodany przez guru ponad rok temu
3 8448
"Tak, świadomie wykorzystałem buga w grze"

Czas powstania tej ankiety nie był przypadkowy.

Po tym co dzieje się z New World, gdzie raz za razem słyszymy o wykorzystywaniu bugów/exploitów do własnych celów (np. poprzez kopiowanie złota lub przedmiotów), musimy zadać sobie takie pytanie i przed samym sobą szczerze odpowiedzieć…

Czy kiedykolwiek świadomie (!!!) wykorzystaliśmy błąd w grze (MMORPG)?

61% naszych użytkowników przyznało się do takiego procederu. I szczerze mówiąc… nie ma w tym jakiegoś zaskoczenia. Jeśli jesteśmy długoletnimi fanami  MMORPG i graliśmy w dziesiątki, czasami setki różnorakich tytułów, to po prostu nie ma możliwości, żeby przez ten czas nie trafić na jakiegoś buga/exploita i w mniej lub bardziej otwarty sposób wykorzystać go do osiągnięcia własnych celów.

Sam pamiętam X grę (nie chcę spoilerować tytułu) i bossa, który glitchował się na teksturze i nie mógł atakować naszego Party. Taki błąd pozwalał zabić go bez żadnego kłopotu i zgarnąć fajny loot.

Z drugiej strony barykady mamy 39% ankietowanych, która nigdy, ale to przenigdy nie wykorzystała błędów gry do osiągnięcia korzyści. Albo mieli szczęście i nie spotkali żadnego niedociągnięcia, albo po prostu nie wykorzystali takiej “okazji”, tłumacząc się uczciwością w stosunku do deweloperów lub po prostu strachem przed ewentualnym banem.


Dziękujemy za wszystkie głosy i zapraszamy… nie, jeszcze nie zapraszamy. Kolejna ankieta będzie wyjątkowa i pojawi się za kilka godzin. Stay tuned!


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube