Tak wygląda nasza wersja Blue Protocol. Jest cenzura!

Dodany przez guru 12 miesięcy temu
58 4463
Tak wygląda nasza wersja Blue Protocol. Jest cenzura!

Zacznijmy od gameplay’u z naszej, zachodniej, anglojęzycznej wersji gry.

Przed wami 50 minut bitego materiału, który przedstawia wszystkie najważniejsze elementy Blue Protocol. Czyli tworzenie postaci, początkowe miasto, questy, rozgrywkę w dungeonie czy walkę z bossem.

Zapraszamy!

W tym samym czasie pojawił się nowy zwiastun Blue Protocol, który przedstawia wszystkie grywalne klasy. Ich nazwy różnią się troszeczkę względem japońskiego wydania.

  • Blade Warden
  • Keen Strider
  • Spell Weaver
  • Twin Striker
  • Foe Breaker

Warto też wspomnieć o wywiadzie, jakiemu Mike Zadorojny (Franshice Leader) udzielił serwisowi Blue-Protocol-DB.com (to największy i najstarszy fansite Blue Protocol w necie).

Dowiadujemy się z niego wielu ciekawych rzeczy na temat zbliżającego się anglojęzycznego wydania. W tym również palącej kwestii cenzury, która – w mniejszym lub większym stopniu – zostanie zaimplementowana w regionie Europy oraz Ameryki Północnej.

Istnieją warstwy gry, o których musimy pomyśleć z perspektywy kulturowej, prawnej i regulacyjnej. Chcemy, aby treść i wydarzenia były takie same. Kiedy mówimy o zmianach, patrzymy z perspektywy udostępnienia gry jak największej liczbie osób. Naszym celem jest ocena T (Teen), ponieważ jest to gra anime i ogólnie rzecz biorąc, anime jest znacznie bardziej przystępne dla rynku nastolatków, chyba że zaczniesz dążyć do pewnych skrajności.

Zmiany są widoczne szczególnie w menu tworzenia postaci, żeńskie postacie nie będą już miały dostępnego przycisku “Physics Shake”. Są to rodzaje zmian, które są kulturowo akceptowane w Japonii i które robią w swoich tytułach. Jednak na zachodzie może to być niewygodne dla naszych graczy i właśnie tam wkroczymy.

Jedna z innych zmian, o których mówiliśmy, a które gracze już widzieli, polega na wprowadzeniu pewnych zmian w strojach postaci dziecięcych, aby niektóre stroje były mniej “odkryte”. Te rzeczy niekoniecznie będą umniejszać rozgrywkę lub historię, która się dzieje.

Staramy się trzymać z daleka od szczególnie cenzurowania gry lub fabuły, ponieważ chcemy, aby wizja była taka sama jak w japońskiej wersji na zachodzie.

Czyli: 

  • Nie będzie przycisku do “potrząsania” żeńską postacią
  • Stroje będą mniej odkryte
  • Z kreatora postaci zniknął jeden z trzech rodzajów/typów ciała (ten przedstawiający małą dziecięcą postać)

A kiedy Blue Protocol pojawi się na rynku? Obecnie Amazon Games przeprowadza wewnętrzne testy. Gdy okażą się one sukcesem, to gierka czym prędzej wejdzie do fazy CBT. Premiera gry wciąż jest planowana na 2024 roku, chociaż Amazon unika odpowiedzi, który dokładnie to będzie kwartał.

Ostatecznie wszystko sprowadza się do tego, jak będą wyglądać opinie w CBT i jak wygląda strona techniczna. W pierwszej kolejności skupi się na jakości. Chcemy mieć pewność, że gracze będą mieli dzięki temu niesamowite doświadczenie.

Co do monetyzacji, potwierdzono już, że gra będzie działać w modelu Free-To-Play, z Battle Passem, Pakietami Fundatorów (przed premierą) oraz “pudełkami” Gacha. Ale spokojnie, zawartość Gacha ma być wyłącznie kosmetyczna. Nie będzie tam żadnych outfitów podnoszących statystyki. 

Ogólnie rzecz biorąc, staramy się, aby było to tak sprawiedliwe, jak to tylko możliwe i aby nie umniejszało wrażeń z gry.

TUTAJ trwają zapisy do beta testów. 


58 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube