Tak zginął TOP1 Path of Exile. Dziewczyna, która miała szansę na wielką kasę

Dodany przez guru prawie 4 lata temu
15 19960
Tak zginął TOP1 Path of Exile. Dziewczyna, która miała szansę na wielką kasę

Zacznijmy od sprawy najważniejszej. Równocześnie z dodatkiem „Conquerors of the Atlas”, w Path of Exile rozpoczął się wielki wyścig (tzw. Awakener Kill Event) o to, kto pierwszy zabije nowego finałowego bossa w Path of Exile. 

Jest o co walczyć, bo zwycięzca wyścigu otrzyma od Grinding Gear Games 8 tys. dolarów, czyli 30 tys. złotych. Drugie miejsce zgarnie 4 tys. dolarów, trzecie miejsce 2 tys. dolarów, a ludzie od czwartego do piętnastego miejsca po 500 dolarów. 

Awakener Kill Event obowiązuje tylko na lidze SSF Metamorph Hardcore, gdzie śmierć jest permanentna i gdzie nie można handlować oraz grać w Party. 


Wielu streamerów potraktowało ten wyścig bardzo serio. Bardzo bardzo serio. Niektórzy z nich spali od piątkowego wieczoru tylko po kilka godzin, żeby tylko jak najbardziej „dofarmić” swoją postać i być gotowym na spotkanie z Awakenerem. 

Niestety, zdrowia nie oszukasz. Boleśnie przekonała się o tym 19-letnia dziewczyna (ds_lily), która zajmowała dotąd TOP1 w rankingu i która była jednym z faworytów do zwycięstwa. 

Brak snu, a co za tym idzie brak koncentracji poskutkował głupią śmiercią na relatywnie łatwym bossie, którym jest Elder. Nasz koleżanka po prostu nie była skupiona i zapomniała o ostatniej mechanice. 

Podpowiedź: po „zjechaniu” Eldera do 0% trzeba ukryć się w bańce ochronnej, żeby uniknąć eksplozji. Przykład poniżej. 

DS_Lily na pewno o tym wiedziała. Niestety, jeśli gra się po kilkanaście godzin na dobę, to człowiek ma spowolnione reakcje i zapomina prostych rzeczy. 

19-latka na pewno spróbuje raz jeszcze (nową postacią), ale będzie jej ciężko dogonić czołówkę i wyfarmić drugą tak mocną postać. 


15 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube