Teamfight Tactics rezygnuje z Żywiołów na rzecz Galaktyki

Starguardian image v2

Riot Games informuje, że w przyszłym miesiącu pożegnamy się z Teamfight Tactics: Żywioły Powstają i powitamy Teamfight Tactics: Galaktyki. Nowa rotacja umieści Was w centrum międzygalaktycznej wojny toczącej się w świecie League of Legends i udostępni nowych bohaterów, cechy, skórki, plansze, Małe Legendy i nową mechanikę całej rotacji.

Pola żywiołów odejdą z TFT razem z rotacją Żywioły Powstają i zostaną zastąpione nową mechaniką Galaktyk. Oto sposób jej działania: oprócz gier rozgrywanych według zwykłych zasad rotacji, pojawią się też takie, które przeniosą was do innej galaktyki rządzącej się nieco innymi zasadami.

Na przykład jedna z takich galaktyk może znajdować się w Neekowersum, w którym wszyscy zaczynają grę z dwoma przedmiotami Pomoc Neeko. Ponieważ wszyscy będą mieli tę premię, bardziej istotne stanie się podejmowanie strategicznych decyzji dotyczących tego, kiedy i jak ich użyć. Kolejna galaktyka, do której możecie zawędrować, to galaktyka z „karuzelą 4. kategorii”, w której na pierwszej karuzeli znajdują się wyłącznie bohaterowie 4. kategorii.

O tym, w której galaktyce gracie, dowiecie się dopiero w momencie rozpoczęcia gry, dlatego Wasza zdolność adaptacji zostanie wystawiona na próbę. I jeszcze jedno: nowe galaktyki będą się pojawiać stopniowo w trakcie tej rotacji. Z początku gry najprawdopodobniej będą w większości „normalne”, ponieważ aktywna będzie tylko jedna lub dwie galaktyki, ale pod koniec cyklu życia rotacji może ich być nawet 10 (przy czym niektóre mogą do tego czasu zniknąć).

Jak oceniacie ten pomysł?

Zobacz także

6 komentarzy