Ten MMO(RPG) jest tak popularny, że gra w niego... jedna osoba

Ss 107610f7091d17ae0bcb6cce3a529e44746f5fb4.1920x1080

Colonies Online - idealny kandydat do naszego cyklu "Zapomnianych i niemedialnych MMO", w którym prezentujemy niszowe i mało popularne produkcje MMO.

Zapomniane i niemedialne MMO #40

Colonies Online

„… niszowe i malo popularne produkcje MMO”. No właśnie, czy powinniśmy nazywać Colonies Online „produkcją MMO”, jeśli na serwerach spotkamy zaledwie… jedną osobę. Gdzie w tym „Massively”, gdzie w tym „multiplayer”?

Statystyki STEAM jednak nie kłamią. Wczoraj – 15 grudnia – liczba osób w Colonies Online wynosiła… zero. Przedwczoraj – jeden. Tydzień temu - dwa. Taki stan rzeczy utrzymuje się mniej więcej od połowy 2016 roku. Kabaret, istny kabaret:)

Wydawać by się mogło, że twórcy Colonies Online powinni już dawno zamknąć serwery i zająć się czymś bardziej opłacalnym. Oni jednak – jak otwarcie przyznają – nadal pracują nad swoim MMO.

We are still working on the project.

We're not going to throw the project and will continue to develop it!

Szkoda tylko, że nie widać tego efektów. Brak aktualizacji (ostatnia pojawiła się w styczniu br.), brak reklamy, brak perspektyw… brak graczy. Jakimś rozwiązaniem byłoby przejście na F2P, ale o tym też nie ma mowy.

Zagracie TUTAJ. Oczywiście solo...

Zobacz także

14 komentarzy