Tencent niedługo wyda grę pod tytułem Europa

Ss 62b8fd7977a2ca21cd440fba8fee517e4b850dc6.1920x1080

Chiński gigant Tencent nie zwalnia tempa. Wczoraj pisałem o nabyciu praw do wydawania Playerunknown’s Battlegrounds w Chinach, a dzisiaj dowiadujemy się o nowym projekcie z być może tego samego gatunku.

Europa będzie darmową produkcją, skierowaną na PC-ty. Gatunkowo ciężko ją jeszcze określić, ale wszelkie znaki na ziemi i niebie wskazują na battle royale. Na ten moment dostępna jest jedynie steamowa strona gry – niestety po chińsku. Wydawać by się zatem mogło, że Europa kierowana jest na ich rynek. Niemniej Tencent ma w Chinach własną platformę, WeGame, więc pojawienie się ich produkcji na Steam daje nadzieje na debiut projektu na całym globie.

Tłumaczenie ze strony nieco nakreśla, czym Europa ma być:

„A web-based multiplayer shooting game using cutting-edge virtual reality technology. The first stage of the game modeled a huge, isolated island, capable of hosting nearly 100 players.”

No cóż, teraz pozostaje czekać na konkrety, bowiem niewiele wiemy. W Europa będzie możliwość skorzystania z dobrodziejstw łodzi, a nawet sprzętu do nurkowania. Do tego duży, otwarty świat oraz gwarancja wypasionej grafiki. Tak przynajmniej wynika z opisu. Zresztą, sami wiecie, jak to bywa w rzeczywistości. Ach i zapomniałbym – Europa ma mieć mocno e-sporty charakter.

Zobacz także

11 komentarzy