Tencent zastąpiło PUBG Mobile w Chinach swoją „całkowicie inną alternatywą”

Dodany przez PefriX około 5 lat temu
2 3130
Tencent zastąpiło PUBG Mobile w Chinach swoją „całkowicie inną alternatywą”

Chiny to wciąż problematyczny rynek. Ostatnio opublikowano listę zaakceptowanych tytułów, ale nadal brakowało na niej PlayerUnknown’s Battlegrounds. Przez ponad rok PUBG Mobile nie został zatwierdzony przez chiński rząd, w efekcie czego Tencent i PUBG Corp. nie mogli zmonetyzować produkcji, udostępniając ją jedynie w ramach wersji testowej.

Jak widać Tencent uznał, że dosyć tego czekania. PUBG Mobile zostało wyłączone w Chinach, a na jego miejsce pojawiło się Game For Peace (Peace Elites). Jest to całkowicie nowa, rewolucyjna i przełomowa produkcja z gatunku battle royale. Powstała, aby uczcić Siły Powietrzne Republiki Chińskiej. Zamiast standardowych pocisków, mamy amunicję do paintballa, a rywale nie umierają, tylko znikają, machając do nas kulturalnie.

Za najnowszy tytuł odpowiada ekipa z Lightspeed & Quantum Studios, która wcześniej dostarczyła nam PUBG Mobile. Resztę możecie dopowiedzieć sobie sami :). Jeśli jeszcze ktoś ma wątpliwości, to Game For Peace jest reskinem PUBG Mobile z kilkoma „ocenzurowanymi” elementami. Najwidoczniej to wystarczyło, bowiem chiński rząd zaakceptował nową grę i zgodził się na jej monetyzację.

Zresztą, chyba nikt się z tym nie kryje, skoro jest możliwość przeniesienia wszystkich swoich osiągnięć i postępów z oryginału do tego klona. Co ciekawe, nie trzeba niczego w tym kierunku robić, bowiem gra sama się zaktualizuje!

Warto tutaj zaznaczyć, że całe to zamieszanie dotyczy jedynie mobilnej wersji PUBG. Chiny mogą bez większych przeszkód grać w PC-towe PlayerUnknown’s Battlegrounds.


2 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube