The Day Before „wróciło” na chwilę, ale okazało się… innym oszustwem!

Dodany przez PefriX około 2 miesiące temu
9 3598
The Day Before „wróciło” na chwilę, ale okazało się… innym oszustwem!

Wczoraj miała miejsce całkiem ciekawa sytuacja. Sildu zwrócił uwagę, że na Steama wróciło The Day Before. Jak gdyby nigdy nic, gra ponownie była dostępna do zakupu. I to za naprawdę niską cenę, ponieważ niecałe 6 dolarów! Problem w tym, że nie był to tytuł, który w zeszłym roku był krytykowany, bo okazał się oszustwem. Tym razem również mowa o oszustwie, ale innym. Iksde.

Dostępne wczoraj The Day Before w rzeczywistości było grą Carrot the Cat, która ostatnio regularnie zmienia swoją nazwę na Steamie. Tytuł ten zdążył być już GTA Brasil, a wczoraj przemianował się na The Day Before. Ile osób w ten sposób zostało naciągniętych na zakup? Nie wiadomo, ale pewne jest, że sytuacja nie powinna się powtórzyć. Valve zareagowało i ściągnęło grę ze swojej platformy.

Co zabawne, strona The Day Before została w pełni podrobiona, więc faktycznie można było się nabrać. Carrot the Cat wykorzystało wszystkie elementy, wpisując nawet nazwę deweloperów oraz wydawcy. Dopiero sekcja komentarzy sugerowała, że coś jest nie w porządku. Znaleźć w niej można było komentarze dotyczące… właśnie GTA i byciu podróbką!

Społeczność zrobiła jednak swoje i po odpowiedniej ilości zgłoszeń, Valve zareagowało. Oszustwa nie ma już na Steamie. A jak wyglądało Carrot the Cat? Nieco inaczej...


9 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube