The Day Before to scam? Wielka gra, która nie chce płacić pracownikom

Dodany przez guru 3 miesiące temu
10 3278
The Day Before to scam? Wielka gra, która nie chce płacić pracownikom

Od samego początku The Day Before był bardzo podejrzanym tytułem. Nikomu nieznane studio z niedoświadczonymi deweloperami miało zrobić grę, która swoim rozmachem będzie przewyższać wysokobudżetowe produkcje od największych firm na świecie.

The Day Before to survivalowe MMO z otwartym światem osadzone w śmiertelnie niebezpiecznej, postpandemicznej Ameryce pełnej krwiożerczych zakażonych ludzi oraz ocalałych, którzy nie wahają się zabijać, by zdobyć żywność, broń i samochody.

Owszem, pierwsze materiały (z 2021 roku) były zachęcające, ale potem nie było już kolorowo. Ostatni materiał pojawił się w styczniu br. (już wtedy widzieliśmy ogromny downgrade graficzny), ponadto w maju dowiedzieliśmy się, że The Day Before zalicza aż dziewięciomiesięczną obsuwę.

Z czerwca 2022 na marzec 2023.

Ale szczytem wszystkiego było ostatnie posunięcie Fntastic, którzy ogłosili poszukiwanie pracowników na zasadzie wolontariatu. Część z nich ma otrzymywać wynagrodzenie, inni jednak mają pracować za darmo… no dobra, nie za darmo, Fntastic obiecuje certyfikaty i kody do gry.

Czaicie? Gra, która w teorii powinna mieć budżet kilkunastu lub kilkudziesięciu milionów dolarów, nie ma pieniędzy, żeby opłacić części zespołu.

Jak tłumaczą się szefowie?

Wartości firmy są zbudowane na idei wolontariatu, co oznacza, że każda osoba, która tu pracuje robi to chętnie, działa z oddaniem i entuzjazmem oraz wspiera zespół wszelkimi możliwymi sposobami

Jestem ogromnie ciekaw, wy pewnie także, czy to, co dostaniemy na początku 2023 roku będzie w ogóle przypominało grę, którą nam obiecano.

Czyli niejako połączenie The Division 2 oraz DayZ, tylko że w otwartym świecie.


10 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube