Throne and Liberty “to gówno”. Gracze nie mają litości dla nowego MMORPG od NCSoft

Dodany przez guru około rok temu
71 18769
Throne and Liberty “to gówno”. Gracze nie mają litości dla nowego MMORPG od NCSoft

Dziś rano (w Korei Południowej) wystartowały zamknięte beta testy Throne and Liberty. Wielkiego wysokobudżetowego i powstającego do wielu lat MMORPG od twórców Aion, Blade & Soul i Lineage 2.

Niestety, zamiast wielkiego święta mamy wielkie rozczarowanie.

Po tych wszystkich zapowiedziach, epickich trailerach i fakcie, że gra – z mniejszymi lub większymi przerwami powstała od 2012 roku – gracze oczekiwali przełomowego a przynajmniej na tyle dobrego tytułu, który pozwoliłby Throne and Liberty awansować do pierwszego/drugiego szeregu MMORPG i spokojnie (z sukcesami) żyć przez długie lata.

Na to się jednak nie zanosi. Throne and Liberty jest hejtowany przez wszystkich (na Twitchu, YouTube, Reddicie itd.) za wszystko.

  • Za nierobiącą na nikim wrażenia grafiką
  • Za to, że gra wygląda jak mobilniak “przebrany” za tytuł PC
  • Za banalny crafting
  • Za Auto-Tracking
  • Za levelowanie oparte na quest-grindzie
  • Za zadania w stylu “przynieś” lub “zabij”
  • Za słabiutki system walki
  • Za Battle Pass
  • Za Pay-To-Win (płacący gracze “farmią” postacie nawet 8 godzin po wylogowaniu się, dostają specajlne zadania z dodatkowymi nagrodami oraz zwierzaki zwiększające statystyki itp.)

No ale najbardziej Throne and Liberty obrywa za Astral Hunting, czyli za funkcję Auto-Hunt, czyli de facto wbudowanego bota pozwalającego zabijać potworki, pić miksturki i zbierać loot bez czynnego udziału gracza.

Poniżej widzicie, jak to groteskowo wygląda (gracz robi sobie coś poza komputerem, a postać expi za niego):

A tutaj fragment streamu od Koreańczyka (mówiącego po angielsku), który tłumaczy czat gry i to, jak tamtejsi gracze hejtują wyzywają Throne and Liberty:

Kurde, na miejscu Amazon Games poważnie zastanowiłbym się nad zerwaniem umowy wydawniczej. Bo na obecną chwilę wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Throne and Liberty będzie powtórką z Elyon (a każdy chyba pamięta, jak skończył Elyon).

“12 lat za stworzenie mobilnej gry MMO na PC, z najbardziej statycznym, niezgrabnym i niereagującym systemem walki i ruchu. Dobra robota NCSoft”

“To jest 100 razy gorsze niż Bless Unleashed lmao. Dlaczego robisz gry, w które nie musisz grać?”

“Tyle lat czekania, a dostajemy gówno”

“To nawet walka w New World wygląda bosko, jeśli porównasz to z tym gównem”

“Throne and Liberty to nowa generacja Idle MMO”

“Lineage2 była pierwszą grą, w której się zakochałem. Throne and Liberty to cholerne rozczarowanie, lepiej zagrałbym w BDO, to samo gówno p2w, ale ogólnie lepsza walka i gra”

UPDATE: na Twitchu (TUTAJ) macie dziesiątki streamów, gdyby ktoś chciał na własne oczy przekonać się o “jakości” gry


71 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube