Throne and Liberty nie będzie miał lootboxów i gachy

Dodany przez guru 9 miesięcy temu
19 4113
Throne and Liberty nie będzie miał lootboxów i gachy

Od jakiegoś czasu wiadomo, że Throne and Liberty będzie działał w modelu Free-To-Play. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób NCSoft (i Amazon Games) będzie chciało zarabiać na tym tytule.

No cóż, rewelacje z Korei Południowej (np. TUTAJ) rzucają nieco światła na monetyzację gry.

Throne and Liberty nie będzie miał lootboxów (czyli zazwyczaj płatnych skrzynek z losowymi przedmiotami), nie będzie miał również gachy – czyli kolejnego “losowego” elementu, który został spopularyzowany przede wszystkim przez Genshin Impact, a potem powielony w dziesiątkach, jeśli nie setkach tytułów.

Throne and Liberty będzie miał jednak Karnet Bojowy (z przedmiotami niewpływającymi na balans gry, to głównie kosmetyki) i prawdopodobnie będzie miał również opcjonalną subskrypcję. Nie podano jednak, czy chodzi o sybskrypcję typu Karnet Bojowy Premium czy jednak osobny byt, w którym za 10-15 euro miesięcznie dostawalibyśmy dodatkowe bonusy do rozgrywki.

Takie zmiany – zdaniem artykułu powołującego się na NCSoft – są podyktowane tym, że gracze z Europy i Ameryki Północnej nie lubią “losowych” elementów (lootboxy, gacha), ale nie przeszkadza im Karnet Bojowy czy jakieś inne niewielkie mikrotransakcje, w którym wiadomo od razu za co płacimy. 

Na 2 listopada jest planowana wielka prezentacja tzw. Launching Showcase, na którym powinniśmy się dowiedzieć wielu kluczowych informacji na temat wydania i działania Throne and Liberty na rynku.

Czekamy.


19 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube