Tibia – zabił innego gracza i zdobył 830 mln expa

Dodany przez guru około rok temu
10 8827
Tibia – zabił innego gracza i zdobył 830 mln expa

Serwery w Tibii dzielą się na Optional-PvP (czyli de facto Non-PvP), Open-PvP, Retro Open-PvP oraz Retro Hardcore-PvP.

No i właśnie o Retro Hardcore-PvP mowa. Te – wprowadzone w 2017 roku – światy są o tyle ciekawe, że nie istnieje tam system czaszek, zaostrzona kara za śmierć oraz możliwość zarabiania punktów doświadczenia za zabijanie innych graczy. Czyli w teorii zamiast potworków możemy expić na żywych osobach.

“Punkty doświadczenia zdobędziecie, jeśli zabijecie gracza, którego poziom pomnożony przez 1.1 i zaokrąglony w dół do najbliższej liczby całkowitej będzie wyższy niż Wasz poziom - dla przykładu gracz z 40 poziomem aby zdobyć doświadczenie będzie musiał zabić gracza z poziomem co najmniej 38.”

A co się stanie, kiedy topowy gracz serwera Retro Hardcore-PvP zabije gracza z jeszcze wyższym poziomem doświadczenia? Odpowiedź: otrzyma gigantyczną pulę expa.

Oto eksperyment, w którym wziął udział “King of Korno” (994 lvl) oraz “Royal of Korno” (1019 lvl). Ten pierwszy zabił swojego większego kolegę i otrzymał w zamian… 837 milionów punktów doświadczenia.

Dzięki temu automatycznie awansował z 994 na 1011 level. Jest to prawdopodobnie największa pojedyncza nagroda expa i największy skok levelowy w historii Tibii.

(ciekawostka: 837 mln expa to odpowiednik wylevelowania postaci od 1 do 370 poziomu)

Jeszcze raz podkreślamy, że był to eksperyment. Obydwaj gracze to koledzy z gildii. Nomen omen największej i najpotężniejszej gildii na tym serwerze Retro Hardcore-PvP, więc nikt i nic nie byłby ich w stanie zabić “normalnym sposobem”.


10 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube