Tibia dostała dźwięk. Czekaliśmy na to 25 lat

Dodany przez guru prawie 2 lata temu
13 4699
Tibia dostała dźwięk. Czekaliśmy na to 25 lat

Historia dzieje się na naszych oczach. Po 25 latach od swojej premiery Tibia – gra MMORPG, która ma w sercach Polaków szczególne miejsce – otrzymała dźwięk.

No to teraz jeszcze prosimy o silnik 3D, żebyśmy mogli w końcu zobaczyć tibijskie niebo. A potem można już umierać…

A tak poważnie, to CipSoft rozpoczął prace nad oprawą dźwiękową już rok temu. Nie było to proste, bo nikt z deweloperów nie miał wcześniej doświadczenia w tworzeniu tego elementu. – “Dodanie dźwięku do gry o tak długiej i bogatej historii było ogromnym wyzwaniem dla zespołu Tibii i całkiem nowym, biorąc pod uwagę, że nie musieliśmy włączać dźwięku do rozwoju Tibii przez prawie 25 lat.”.

Dźwięk do Tibii zawiera około 600 plików audio, 75 różnych ustawień strumieni otoczenia, około 1 GB nieskompresowanych dźwięków o łącznej długości ponad jednej godziny i trzydziestu minut, z czego 45 minut to kompozycje muzyczne.

Wszystkie najważniejsze funkcje gry zostały udźwiękowione. Gracze usłyszą odgłosy walki (każdy rodzaj broni ma własne brzmienie), dźwięki jedzenia i picia, dźwięki otoczenia (każdy biom ma unikalny charakter), dźwięki upuszczanych/podnoszonych przedmiotów, dźwięki zaklęć i wiele więcej.

Specjalnie dla was nagraliśmy krótkie (dosłownie minutowe) filmiki prezentujące dźwięk z gry.

Odgłosy walki:

Odgłosy miasta z muzyką:

Login screen z hymnem gry: 

Dźwięki w Tibii można dowolnie customizować, aby każdy z graczy znalazł idealny dla siebie balans.

Ważne: dodanie oprawy audio do Tibii nie zwiększyło wymagań sprzętowych ani rozmiaru klienta gry. Wszystko działa praktycznie tak samo jak wcześniej, z tym wyjątkiem, że teraz możemy usłyszeć tibijską “duszę”.


13 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube