Tibia – jeden z najcenniejszych przedmiotów sprzedany za około 10 tys. zł

2021 11 22 143537

W połowie 2020 roku CipSoft wprowadził do gry “Character Bazaar” – czyli możliwość legalnej sprzedaży lub kupna postaci z gry, zapewniając bezpieczne transakcje oraz ograniczając w ten sposób czarnorynkowy handel. 

O ile większość wystawianych tam postaci nie robi wrażenia, to czasami trafiają się istne perełki. Takie jak ta…

Oto “Star Guardian Samu” – 447 lvl Elder Druid, który dzisiejszego poranka został sprzedany za 52,001 Tibia Coins (9000-10000 zł). Nomen omen, to jedna z wyższych transakcji od początku istnienia bazaru.

Co w tej postaci takiego wyjątkowego? Otóż nie chodzi o poziom doświadczenia (takie levele chodzą po 700 złotych), tylko posiadane przedmioty. “Star Guardian Samu” jest w posiadaniu Menacing Egg – jajka, który pozwala przyzwać Vortexiona (ultra rzadkiego wierzchowca).

Menacing Egg wypada z World Devourer – finałowego bossa w queście “Heart of Destruction”, jednak szansa na jego zdobycie jest kosmicznie niska. Na poszczególnych serwerach Tibii znajdziemy kilka, maksymalnie kilkanaście osób z takim wierzchowcem w swojej gablocie.

Jest to absolutnie bezcenny przedmiot, który – jeśli jest sprzedawany za złoto w grze – to za horrendalne kwoty. Ostatnie znane transakcje oscylują między 1,8kkk a 2kkk (1,800,000,000 a 2,000,000,000 golda), co czyni Menacing Egg jednym z najdroższych przedmiotów w całej Tibii.

To nawet White Dress (istnieje tylko jedyny egzemplarz w grze) jest warty trzy razy mniej od Menacing Egg/Vortexion.

***

PS 2,000,000,000 golda jest warte na czarnym rynku nawet 13 tys. złotych, więc można powiedzieć, że transakcja na “Character Bazaar” była promocyjną ceną.

Zobacz także

3 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Odpowiedzcie szczerze: czy kiedykolwiek wykorzystaliście (do własnych celów) bug w grze?

Wyniki

Obrazek dnia

Ff

Kalendarz