Tibia ma coraz więcej graczy, a CipSoft zarabia krocie na Polakach

Dodany przez guru ponad 3 lata temu
11 22668
Tibia ma coraz więcej graczy, a CipSoft zarabia krocie na Polakach

… na Polakach i Brazylijczykach, bo od wielu lat są to dwie główne siły w Tibii. Podobno około 80% wszystkich gamerów pochodzi tylko z tych dwóch regionów.

Ale do rzeczy. CipSoft wypuścił dzisiaj notkę prasową (TUTAJ), na której chwali się rekordowym 2020 rokiem. Zarówno jeśli chodzi o popularność gry, jak i osiągnięte przychody.

  • Liczba aktywnych graczy wzrosła o 1/3 i wyniosła ponad 100 tysięcy (dziennie)!
  • Wygenerowane przychody wzrosły z 15 milionów do 25 milionów euro – głównie dzięki prowizji pobieranej z bazaru gry (na którym legalnie sprzedajemy swoje postacie).

To ogromny sukces. Dotychczas Tibia rosła o 1-2 miliony euro rocznie (11 mln euro w 2017, 13 mln w 2018, 15 mln w 2019), a tutaj nagle skok o prawie 70%!

***

Pięć lat temu nasz całkowity roczny obrót wynosił niecałe dziesięć milionów euro. Od tego czasu co roku jesteśmy w stanie znacznie wzrastać, ale nagłego wzrostu w 2020 r. Nie można było oczywiście przewidzieć

Szczególnie pracownicy CipSoftu mają się z czego cieszyć. Rekordowy rok oznacza rekordową premię, która wyniosła dodatkowe roczne wynagrodzenie dla każdego z nich.


Niesamowite, jaką drogę przeszła Tibia przez ostatnie 12 miesięcy. Przecież dokładnie rok temu o tej porze byliśmy świadkami wielkiego bojkotu i najniższej liczby graczy w historii. Potem jednak przyszły fajne aktualizacje, Bazar Postaci… no i patrzcie.

Tibia ma się lepiej niż kiedykolwiek.


11 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube