Tibia na Steam? Chyba musimy porzucić nadzieję

2019 05 13 170648

Czas pogodzić się z faktami. Tibia prawdopodobnie nigdy nie zadebiutuje na Steamie. 

Od kampanii na Greenlight (TUTAJ) minęły prawie cztery lata (ostatni post pochodzi z września 2015 roku), a my nadal nie doczekaliśmy się debiutu gry. 

Co prawda CipSoft przyznał jakiś czas temu, że „zawiesza” projekt wersji STEAM ze względu na prace nad nowymi klientami, ale mimo wszystko mieliśmy nadzieję, że zmienią zdanie i wkrótce doczekamy się premiery tego kultowego MMORPG na platformie Valve. Niestety nie doczekaliśmy tego... i chyba już się nie doczekamy. 

 At the moment, we are still in a development stage where we cannot provide concrete, reliable information about this project. This also means that we cannot provide an ETA concerning a Tibia release on Steam yet

Być może chodzi o horrendalną prowizję (30%), którą Valve pobiera od każdej gry lub usługi. Nie każda firma, szczególnie tak mała jak CipSoft, godzi się na to, żeby 1/3 jej zarobków leciała do portfela Gabena i spółki. 

Jest to na jednak rozwiązanie. Niech Tibia… zadebiutuje w Epic Games Store. To by dopiero było:) 


Z drugiej strony, nawet bez Steama Tibia radzi sobie nieźle. Średnia liczba aktywnych graczy była ostatnio najwyższa od 2016 roku...

Zobacz także

15 komentarzy