Tibia nie jest grą Free-To-Play. Fakty mówią same za siebie...

Dodany przez guru prawie 4 lata temu
14 13115
Tibia nie jest grą Free-To-Play. Fakty mówią same za siebie...

Tibia to gra Free-To-Play…

cheeky

Ta, jasne, “a świstak siedzi i zawija…”.

Każdy, kto orientuje się trochę w MMORPG-owej rzeczywistości, doskonale zdaje sobie sprawę, że Tibia jest tytułem F2P tylko z nazwy. Tak naprawdę mamy do czynienia z najprawdziwszym “Freemium”, gdzie granie bez miesięcznego abonamentu (w Tibii nazywa się on Pacc) nie ma absolutnie najmniejszego sensu.

Różnice pomiędzy Faccami, a Paccami są ogromne. Darmowi użytkownicy nie mogą dostać się do 60-70% świata gry, w tym do najlepszych miast, expowisk, potworków, a co za tym idzie, również dropów.

Ograniczenia dotyczą także ilości otrzymywanego expa, czarów, szybkiego podróżowania po mapach, różnorodności outfitów, redukcji kary za śmierć, możliwości posiadania własnego domku, miejsca w depo, szybkiego logowania (gdy pojawią się kolejki), regeneracji zasobów i wiele więcej (pełna lista znajduje się TUTAJ).

To wszystko doprowadziło do sytuacji, że w Tibię grają prawie wyłącznie osoby z Paccami. Naprawdę. Lwia część obecnych graczy posiada wykupiony abonament – wystarczy spojrzeć na listę osób online.

To, kto ma Pacca, a kto nie ma Pacca, naprawdę łatwo sprawdzić. “Płatni” użytkownicy posiadają promocje na klasy (czyli Elite Knight zamiast Knight, Royal Paladin zamiast Paladin, Elder Druid zamiast Druid oraz Master Sorcerer zamiast Sorcerer).

(odpalcie sobie byle jaki serwer, wszędzie będzie to samo)

 

 

Od 100 lvl wzwyż trudno znaleźć kogoś na Free Account. To jednak nic dziwnego. W kilku tygodniach czy miesiącach zabawy z Tibią dochodzimy do granicy tego, co może osiągnąć darmowy użytkownik. Wtedy albo zostaje nam zakończyć zabawę, albo kupić Pacc. Freemium jak się patrzy. 

Pacc w Tibii nie jest jednak jakimś dużym wydatkiem. Ceny zaczynają się od 40 złotych, ponadto istnieje możliwość zakupu Pacca przez golda w grze. Tak robią wszyscy weterani, nie płacąc za to ani złotówki.


14 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube