Tibia otrzyma Kuźnię Egzaltacji. Postacie z gry staną się jeszcze potężniejsze

Exevo

W sieci pojawiła się właśnie 1. Zapowiedź Zimowej Aktualizacji w Tibii, która dotyczy… Kuźni Egzaltacji.

Co to za cholerstwo?

Jak zawsze w tego przypadkach zasięgnijmy rady od Tibiopedia.pl (największego polskiego fansite’u gry).

Sposób na uzyskanie dostępu do nowych potężnych efektów. Aby skorzystać z tego systemu, gracze potrzebują nowych zasobów.

Pierwszy to pył (dust). Aby zdobyć pył, gracze muszą zabijać potwory będące pod jego wpływem. Taką zdobyczą nie można handlować. Stworzenia mają małą szansę na pojawienie się w miejscu zwykłego potwora i są jego silniejszą wersją. Mogą nosić od jednego do pięciu stosów, co daje im większe obrażenia i maksymalne zdrowie – im więcej stosów mają, tym są silniejsze i tym wyższy jest potencjał do wytworzenia większej ilości pyłu. Liczba stosów jaką posiada stwór jest wskazana pod jego nazwą w oknie gry. Chociaż na początku gracz może nosić tylko 100 stosów pyłu, ten limit można zwiększyć do maksymalnie 225, wydając go.

Oprócz potworów będących pod wpływem pyłu, istnieją również potwory diabelskie (fiendish). Są to jeszcze silniejsze stworzenia, które dają również więcej stosów pyłu, a także nowy zasób, którym można handlować, zwany odłamkami (sliver). Diabelskie potwory są znacznie rzadsze niż potwory pod wpływem. Wprowadzone zostanie nowe zaklęcie, Find Fiend, które wskaże kierunek najbliższego diabelskiego stworzenia. W Kuźni egzaltacji pył można zamienić w odłamki, a odłamki można zamienić w wzniosłe rdzenie (exalted cores).

Za pomocą kuźni można uzyskać trzy nowe efekty: Szturm (Onslaught), dzięki któremu atak może zadać 60% dodatkowych obrażeń, które sumują się z trafieniami krytycznymi; Podstęp (Ruse), który daje szansę na całkowite uniknięcie obrażeń od ataku; i wreszcie Momentum, które daje szansę co dwie sekundy na skrócenie wszystkich istniejących czasów odnowienia zaklęć o dwie sekundy, jeśli jesteśmy w trakcie walki. Wpływa to na czas odnowienia poszczególnych zaklęć i czas odnowienia grupy drugorzędnej, ale nie dotyczy czasu odnowienia grupy podstawowej. Wszystkie trzy efekty zostaną zwizualizowane w oknie gry po ich uruchomieniu.

W skrócie będzie to system pozwalający zabijać specjalne (wzmocnione) potworki, zgarniać z nich pył, zamieniać w tytułowej kuźni na odłamki, te z kolei na rdzenie, dzięki czemu nasza postać uzyska dostęp do potężnych efektów (zwiększony damage, zdolność uniknięcia ataków czy szansa na reset cooldownu), które na pewno przydadzą się w rozgrywce PvP/PvE. 

Zimowa Aktualizacja aka Winter Update powinna pojawić się na serwerach w pierwszym lub drugim tygodniu grudnia.

Chyba że CipSoft poczeka z dodatkiem i wprowadzi go w okolicach 25-tej rocznicy gry (7 stycznia). 

Zobacz także

4 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Odpowiedzcie szczerze: czy kiedykolwiek wykorzystaliście (do własnych celów) bug w grze?

Wyniki

Obrazek dnia

Ff

Kalendarz