Tibia pozbywa się Turniejów...

Tibia

Kiedy w 2019 roku CipSoft wprowadzał do Tibii Turnieje, było to coś nowego, fajnego. Coś, co miało być urozmaiceniem rozgrywki oraz odskocznią od codziennego grindu.

No i rzeczywiście, początkowe miesiące były obiecujące, ale potem system Turniejów zaczął tracić na popularności, a CipSoft nie miał pomysłu, jak to rozwinąć.

W efekcie czego Turnieje znikają z gry.

(via Tibiopedia.pl)

Po długiej i dogłębnej analizie danych oraz doświadczeń, które zebrano, CipSoft z przykrością stwierdza, że ich koncepcja Turniejowa nie wpasowuje się wystarczająco dobrze do koncepcji Tibii i Tibijczyków. Oczywiście wciąż istnieją pomysły, propozycje i ścieżki, które nie zostały wyeksploatowane podczas Turniejów. Jednak biorąc pod uwagę wszystkie aspekty i opcje, firma doszła do wniosku, że dalsze korekty nie są w stanie wiele zmienić. Zmiany takie nie będą mogły zwiększyć atrakcyjności Turniejów i nie przełożą się na przyciągnięcie szerszej publiczności do udziału w nich.

Dlatego też, z ogromnym bólem serca CipSoft ogłasza powolne wygaszanie idei Turniejów, które będzie trwać do końca tego roku.

W Turniejach wszyscy Tibijczycy rozpoczynali z tego samego pułapu (na specjalnie przygotowanych serwerach). Ponadto wiele elementów gry było zablokowanych, więc tak naprawdę liczyły się umiejętności graczy oraz ich adaptacja do warunków.

Turnieje były płatne, ale w zamian mogliśmy wygrać atrakcyjne nagrody.

Zobacz także

8 komentarzy