Tibia - ulubiona gra Polaków obchodzi dzisiaj 23. urodziny!

Ttttt

News nadesłany przez użytkownika "Hanka123". Dziękujemy!


Wszystko zaczęło się 7 stycznia 1997 roku, projekt niemieckich studentów stał się legendarną grą MMORPG, która z roku na rok dzięki nowym aktualizacją cieszyła się coraz większym zainteresowaniem graczy. Mimo grafiki 2D, firma Cipsoft, która zajmuje się rozwojem Tibii, z każdym rokiem notuje coraz większe zyski, dzięki czemu Tibia stała się priorytetem dla pracowników firmy.

W zeszłym roku Tibia zdobyła wielkie osiągnięcie - zwyciężyła w ważnym plebiscycie w kategorii „long-runner”, a jako uzasadnienie podano: „Po ponad 20 latach Tibia nadal może zainspirować setki tysięcy graczy na całym świecie". Z całą pewnością musimy się z tym zgodzić!

Jak pewnie wszyscy się domyślają, nie byłoby takich wspaniałych sukcesów, gdyby nie długoterminowy plan Cipsoftu, który został oparty na fundamencie walki z boterami (po wprowadzeniu oprogramowania anti-cheat Battleye, wielu fanów gry którzy dawno odeszli z powodu oszustów - wróciło by poczuć klimat kultowej Tibii), kolejnym krokiem, który również okazał się trafem w dziesiątkę był pomysł łączenia światów z niską populacją oraz otwieranie nowych serverów już z włączonym Battleye od początku istnienia świata. Pierwsze łączenia światów o niskiej populacji, odbyły się w roku 2014. Początkowo wielu graczy podchodziło sceptycznie do takiego scenariusza, ich obawy jak się okazało były niesłuszne, gdyż scalanie światów nie zmienia przeszłości, historii ani doświadczeń których doznaliśmy na łączonych światach. Z racji wieku niektórych starych serverów, stały się one wyludnione. Cipsoft właściwie argumentował, że nie może pozwolić, aby trwać w tym stanie, ze względu na tęsknotę za przeszłością.

Możliwość uczestnictwa w polowaniach drużynowych, world eventach czy grupowym zabijaniu bossów jest kluczowa, aby doświadczyć MMORPG w Tibii. A więc koniecznością były poprzednie fuzje, by zapewnić graczom więcej możliwości współpracy, rywalizacji i kontaktu z innymi graczami. Jak się okazało gracze po pewnym zaakceptowali fuzje światów, które cyklicznie odbywały się w roku 2014-2016-2018, a od pewnego czasu (o czym kilka miesięcy temu informowaliśmy również w artykule na mmorpg.org.pl) istnieje propozycja połączenia kolejnych światów, na którą czeka wielu niecierpliwych graczy!

Jaki możemy wyciągnąć z tego wniosek? Czy rok 2020 będzie przełomowy i przyniesie nam wszystkim to czego oczekujemy od Tibii? Taką wszyscy mamy nadzieję, a nasza Community Manager Rejana zapewniła zniecierpliwionych w ostatnim komunikacie, że Cipsoft stale przygląda się "liczbie" aktywnych graczy w godzinach szczytu, sugerując nam, że opuszczone światy nie pozostaną bezczynnie pozostawione same sobie.

Chociaż nawet bez tego kondycja Tibii jest dobra... nawet bardzo dobra. Liczba aktywnych użytkowników utrzymuje się na stałym poziomie. Po lekkim kryzysie z 2016-2017 roku, kiedy Tibia zaczęła tracić playerów i część osób zaczęła jej wróżyć rychła śmierć, nie ma śladu. 

Korzystając z okazji, chciałbym wszystkim Tibijczykom życzyć szczęśliwego Nowego Roku oraz kolejnych fantastycznych lat w tibijskim świecie.

Najlepszego!

Zobacz także

7 komentarzy