Tibia znowu na topie. Dziesiątki tysięcy graczy, rekordy serwerów...

Maxresdefault

Można się śmiać z Tibii, że wygląda jak *****, że nie posiada oprawy dźwiękowej, że jest pełna Polaków, że nie widać tam nieba…

… co nie zmienia to faktu, że mamy do czynienia z jednym z najpopularniejszych MMORPG-ów, który pod względem AKTYWNYCH liczby graczy bije wiele “next-genów” na łopatki.

W miniony weekend zanotowano rekordowe wyniki. Liczba osób online podchodziła pod 40 tysięcy, a niektóre serwery osiągały swoje maksimum, czyli po 1050 zalogowanych osób. To z kolei prowadziło do jeszcze większych kolejek. Ludzie z “Antica” (najstarszego świata gry) siedzieli nawet w 60-minutowych kolejkach, cierpliwie czekając aż zwolni się miejsce. 

Średnia dobowa zalogowanych Tibijczyków była najwyższa od maja 2020 roku i druga najwyższa… od 2014 roku. Tak, dobrze widzicie. Tylko raz z ostatnim siedmioleciu (2014-2021) widzieliśmy więcej osób online niż wczoraj i przedwczoraj.

(kliknijcie, aby powiększyć)

Chcecie pewnie wiedzieć, co było powodem takiego poruszenia w Tibii? To akurat proste. Weekend podwójnego expa i skilli.


Tibia Tibią, ale nie zapominajmy o tym, co dzieje się poza oficjalną wersję. Czyli na OTS-ach (Open Tibia Server to prywatne serwery Tibii) oraz grach inspirowanych dziełem CipSoftu.

Jak podliczył jeden z naszych forumowiczów (dzięki Misztal86), Tibia, OTS-y oraz tibiopodobne MMORPG miały w sumie ponad 60 tys. osób.

Fenomen, po prostu fenomen.

Zobacz także

10 komentarzy