TitanReach skończyły się pieniążki od graczy, więc chwilowo nie będzie dalej rozwijane

Dodany przez PefriX około rok temu
4 4080
TitanReach skończyły się pieniążki od graczy, więc chwilowo nie będzie dalej rozwijane

TitanReach to nowe MMORPG, które niedawno pojawiło się w Early Accessie i to darmowym. Jeśli zatem zainteresowani jesteście tym projektem to zapraszam tutaj – całość dostępna jest w modelu Free-to-Play. Oczywiście Item Shop jest dostępny i twórcy zdecydowanie się go nie pozbędą. Zwłaszcza teraz, gdy skończyły im się środki na rozwój gry.

TitanReach to indie MMO, które miesiąc temu pojawiło się w Early Accessie i potrzebowało na Kickstarterze 430 tysięcy dolarów, ale nie udało się zebrać tych środków. Próbowano zatem podbić Indiegogo co skończyło się jeszcze gorzej, bowiem gra nigdy się na tamtej platformie nie pojawiła.

Zespół poinformował, że potrzebuje pieniędzy i stałego źródła przychodów, aby móc projekt rozwijać. Dlatego dodano Item Shop do niedostępnej gry, w którym znaleźć można było mnóstwo przedmiotów kosmetycznych, a w tym dostęp do wczesnej wersji gry. Był to w zasadzie taki prywatny, crowdfundingowy sklepik.

Okazało się to pozornym strzałem w dziesiątkę. Środki na TitanReach się znalazły, grę zaczęto rozwijać i pieniądze wydawać. Zatrudniono wielu deweloperów, część z nich otrzymywała normalne wypłaty, a część pracowała charytatywnie. Skupiono się co prawda na tworzeniu animacji oraz nowych rzeczy do Item Shopu, ale wiecie jak jest – grę zawsze można dodać później, co nie?

Następnie TitanReach zawitał do fazy Early Access, gdzie życzono sobie za dostęp do gry 70 dolarów. Z czasem zrezygnowano z tego modelu i postanowiono przejść na Free-to-Play. Było to miesiąc temu, a teraz dowiadujemy się, że źródełko wyschło. Twórcy nie mają pieniędzy na rozwój gry oraz opłacanie pracowników. Dlatego część z nich pożegna się z projektem, a inni będą dłubać przy nim w swoim wolnym czasie.

Nie oznacza to końca TitanReach. Ekipa zapewnia, że gra dalej będzie dostępna, tylko jej rozwój został „tymczasowo wstrzymany”, póki nie znajdzie się inwestor. Zabrakło bowiem pieniędzy na jej utrzymywania, a pracownicy muszą znaleźć normalne źródło zarobku. Każdy przecież chce normalnie żyć i ma swoje potrzeby. Z tego powodu to MMORPG będzie w tym momencie hobbystycznym projektem.

A co z pieniędzmi, które wpłacili gracze? Nie zostaną one zwrócone, bowiem zostały wydane na rozwój gry. Nie można przecież oddać czegoś, czego nie ma. Jedyne zwroty, które będą respektowane to te dokonane po 9 sierpnia 2021 roku. Osoby, które kupiły cokolwiek w TitanReach przed tą datą niczego nie otrzymają.

Szczegóły znajdziecie tutaj.


4 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube