To już pewne! Torchlight Frontiers będzie grą Free-to-Play!

Dodany przez PefriX ponad 5 lat temu
9 8138
To już pewne! Torchlight Frontiers będzie grą Free-to-Play!

To było prawie pewne, ale wiadomo – póki deweloper nie potwierdzi, wszystko może się wydarzyć. Niemniej w tym przypadku przewidywania się spełniły i możemy cieszyć się (lub płakać?), że Torchlight Frontiers będzie dostępne w modelu Free-to-Play.

Za grę odpowiada Echtra Games, czyli nowe studio w którego składzie znajdziemy byłych pracowników zamkniętego nie tak dawno Runic Games – twórców oryginalnej serii Torchlight. Wydawcą Frontiers będzie z kolei Perfect World Entertainment, więc nie jest to żadne zaskoczenie, że Torchlight Frontiers udostępnione będzie na zasadach Free-to-Play.

Teraz jednak przechodzimy do najważniejszego, czyli jak bogaty Item Shop będzie miała gra. Na ten moment deweloperzy zapewniają, że model biznesowy w ich produkcji ma być sprawiedliwy i uczciwy. W ich sieciowej produkcji nie znajdziemy żadnych elementów Pay-to-Win, ani mechanizmów hazardowych, które naciągają graczy na wydatki. Nie powiedziano wprost, że mowa tutaj o loot boxach, więc teoretycznie mogą się one pojawić, ale bądźmy dobrej myśli.

Torchlight Frontiers w głównej mierze zarabiać ma na przedmiotach kosmetycznych (skinach), przydatnych rzeczach użytkowych (jak zwoje na punkty doświadczenia) oraz dekoracjach naszych fortów (meble). Żadna zawartość gry nie zostanie zablokowana za dodatkowymi opłatami – każdy otrzyma pełen dostęp do rozgrywki za darmo.

Warto dodać, że szef studia wypowiedział się w nader "ciekawy" sposób, jeśli chodzi o samo Pay-to-Win:

“We reject ‘pay-to-win’. For one thing, there is no specific ‘winning’ in Torchlight Frontiers. We want you to be who and what you want to be in our world. We know that killing a boss and finding that cool rare item is immensely satisfying, but buying that same item from a store or auction house is less so. We believe that normal gear, like your armor and primary weapons should be attainable only by adventuring and finding them. That said, we may sell some special items, like specific Relic Weapons. If we do, we will always strive for there to be a reasonable way to attain or craft them through normal gameplay.”

Pozostaje zatem liczyć na to, że wypowiedź nie ma drugiego dna ;) Na ten moment wygląda na to, że Torchlight Frontiers nie będzie wykorzystało Item Shopu do dojenia graczy.


Moim zdaniem

Zanim zaczniemy krzyczeć, że jakiekolwiek przedmioty w Item Shopie oznaczają Pay-to-Win przypominam, że w Warframe jest podobnie. Pozostaje zatem trzymać kciuki, aby farmienie wspomnianych reliktów w Torchlight Frontiers było po prostu sensowne. Osobiście wolałbym po prostu model Buy-to-Play.


9 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube