To nad czym pracuje Blizzard?

Blizzard 960x623

Od kilkunastu tygodni regularnie otrzymujemy informacje, że Blizzard szuka nowych pracowników. Raz są to artyści, innym razem inżynierowie programowania. Trafił się nawet specjalista od gier mobilnych. Całości dodaje pikanterii fakt, że firma ma w swojej ofercie wypisane „niezapowiedziany projekt”. Co to wszystko ma znaczyć?

W zasadzie tyle, że Blizzard wodzi nas za nos. U potencjalnych pracowników pożądane są umiejętności oraz znajomość gier akcji lub pierwszoosobowych. Do tego pojawia się wyrażenie „shooter”, które jedynie dodatkowo miesza!

Pora zatem na kilka teorii spiskowych, znalezionych w Sieci, ale również i własnych. Generalnie znawcy wskazują na Overwatcha, a konkretnie dodatek do najnowszego dziecka Blizzarda. Fanatycy krzyczą Diablo IV, ale oni robią to przy każdej okazji. Sporo osób chciałoby Warcrafta IV, ale wymienione oferty pracy nijak nie pasują do RTS-a. To samo dotyczy gry mobilnej. Może zatem wskrzeszają StarCraft: Ghost?

Pamiętając o tym, że Blizzard generalnie ma po 1 produkcji z każdego gatunku (StarCraft =/= Warcraft), ja strzelałbym, że to coś nowego. Patrząc na sukces PlayerUnknown's Battlegrounds można byłoby oczekiwać, że firma pójdzie w tę stronę. Ja jednam mam wrażenie, że możemy dostać jakiegoś sandboksowego survivala (nie, nie z zombie…). Oczywiście, to jedynie spekulacje, w dodatku niczym nie potwierdzone!

Teraz czekam na Wasze propozycje. Jak myślicie, co to będzie? Z drugiej strony, co CHCIELIBYŚCIE, żeby to było?

Zobacz także

40 komentarzy