To World of StarCraft? StarCraft Online? StarCraft 3? Nie! To StarCraft Universe: Beyond Koprulu!

Insta

Prace nad tym tytułem trwają już od kilku lat. Początkowo miał nazywać się World of Starcraft, jednak autor musiał pójść na kompromis, aby studio Blizzard dało mu wolną rękę i pozwoliło skupić się na tworzeniu gry, zamiast na szarpaninie o prawa autorskie.

Na chwilę obecną gra wygląda naprawdę dobrze, nie ma co ukrywać. Mamy w niej wszystko, czego potrzebuje prawdziwe MMORPG - 8 klas przy tworzeniu postaci, system questów, raidy, PvP, handel, crafting, a dodatkowo pojawia się tu walka w pojazdach zarówno naziemnych, jak i kosmicznych. Całość wygląda naprawdę ciekawie.

We wanted to combine the third person action RPG elements of World of WarCraft, the combat mechanics of Diablo, and the starship mechanics of FTL with the StarCraft setting.

Zagracie korzystając z Battle.netu. Nie musicie nic kupować. Wystarczy, że zainstalujecie darmowy starter StarCrafta 2 i odnajdziecie "SC Universe" w dziale "Arcade", w menu wewnątrz gry. Dokładnie, gra działa na silniku oryginalnego StarCrafta 2, ale spójrzcie sami jak to wygląda w wersji MMORPG. Poniżej zamieszczam nowe trailery udostępnione przez twórców.

Oficjalna premiera za miesiąc. Jako, że zespół pracujący nad grą nie ma do niej praw to nie może jej sprzedawać, jednak uruchomiono kampanię na Indiegogo dla tych wszystkich, którzy chcieliby nagrodzić ich starania i zachęcić do dalszej pracy tutaj.

Warto nadmienić, że oryginalny Starcraft 2 obchodzi właśnie 6 urodziny. Sto lat! :)

Zobacz także

33 komentarzy