Transseksualna streamerka konsulem Twitcha, chociaż wygaduje głupoty i dziwnie się zachowuje

Dodany przez guru około 4 lata temu
21 11630
Transseksualna streamerka konsulem Twitcha, chociaż wygaduje głupoty i dziwnie się zachowuje

Kilka dni temu została utworzona Twitchowa Komisja ds. Bezpieczeństwa, która będzie się „tworzeniem nowych i aktualizacją starych zasad; tworzeniem funkcji i produktów poprawiających bezpieczeństwo i możliwości moderacji; promowaniem dobrych nawyków podczas transmisji oraz równowagi między życiem zawodowym i prywatnym; ochroną interesów mniejszych grup; rozpoznawaniem pojawiających się trendów, które mogą wpłynąć na wrażenia z Twitcha”.

Idea wydaje się słuszna. Ostatnie przykłady z Twitcha (14 dni bana za „retarded russians”, 3 dni bana za pokazanie intymnej części ciała) dowodzą, że z największą platformą streamingową na świecie  dzieje się coś niedobrego. 

W skład Komisji wchodzą tzw. konsulowie, którzy „doskonale rozumieją ideę i społeczność Twitcha”. Na przykład: CohhCarnage, T.L. Taylor czy Zizaran (jeden z najpopularniejszych streamerów Path of Exile). 

Niestety wśród członków znajdziemy także osoby, które – zdaniem wielu – nie powinny się tam znaleźć. Mam tutaj na myśli „FerociouslySteph” - transseksualną streamerkę znaną z tworzenia grup skierowanych dla mniejszości seksualnych (np. w Heroes of the Storm).  

Działania „FerociouslySteph” na rzecz dyskryminacji seksualnej to jedno, ale jej dziwaczny styl bycia oraz bardzo odważne tezy wypowiadane na głos to drugie. 

Zaledwie kilkadziesiąt godzin od zostania członkiem członkinią Komisji Twitcha, „FerociouslySteph” powiedziała, że na Twitchu istnieje „biała supremacja” (rasistowskie przekonanie, że „biali ludzie są lepsi od ludzi innych ras” i w związku z tym powinni nad nimi dominować), że czat głosowy w grach powinien zostać usunięty i że tylko białe osoby tej samej płci są przeciwne wyłączeniu tej opcji. 

To dość niepokojące, żeby taka osoba – piastująca teraz tak ważne stanowisko – wygłaszała takie rzeczy? Prawda? 

Podobnego zdania są znani streamerzy, którzy decydują o mocy Twitcha. Ich zdaniem ktoś taki jak „FerociouslySteph” nie powinien być konsulem. 

Jest wśród nich Asmongold – największy streamer World of Warcraft na świecie. Oto jego wczorajsza reakcja na słowa „FerociouslySteph”. 

„To jest niedorzeczne”. 

„Ta osoba mówi negatywne rzeczy o rasie białych ludzi i wszystko jest okej. Gdybym ja powiedział coś złego o Afroamerykanach albo osobach transseksualnych, to zostałbym zbanowany i usunięty z platformy na dobre. 

„Ale ona to zrobiła i wszystko jest w porządku. Twitch to akceptuje. 

Wszyscy boją się to powiedzieć, ale to oczywiste”. 

I co wy o tym myślicie? 


Obejrzyjcie wideo poniżej. Koniecznie ( jedno z "dziwnych" zachowań streamerki)


21 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube