Tree of Savior wprowadziło nowe klasy, w tym “polską” klasę Husarii

Dodany przez guru 29 dni temu
8 3415
Tree of Savior wprowadziło nowe klasy, w tym “polską” klasę Husarii

Tree of Savior posiada pięć gałęzi postaci (Swordsman, Wizard, Archer, Cleric, Scout), które dzielą się na wiele tierów i specjalizacji. W sumie – łączna liczba wszystkich grywalnych klas – to ponad 90 postaci. Dziewięćdziesiąt!

Ale ta liczba ciągle rośnie. Ostatnia aktualizacja wprowadziła do gry klasę Vanquishera, ciężkozbrojnego wojownika z dwuręcznym mieczem należącego do rodzinki Swordsmanów.

Oto jego trailer:

Ale o wiele ciekawsze jest to, co wydarzyło się w drugiej wersji Tree of Savior (od Papaya Play). Ostatnio zawitała tam specjalna klasa Winged Hussar, czyli Skrzydlatego Husarza.

I mimo że Husaria nie jest typowo polskim tworem, to właśnie u nas przekształciła się w ciężką jazdę, stając się postrachem przeciwników i symbolem (wykorzystywanym później w sztuce, filmach czy popkulturze). Ponadto klasa Winged Hussara bazuje właśnie na naszym wojsku. Z bogatym zdobieniem, piórami, skrzydłami i proporcami.

Husaria lub skrzydlata husaria – elitarna ciężka jazda Rzeczypospolitej Obojga Narodów, składająca się z najzamożniejszej szlachty, należąca do autoramentu narodowego.

Husaria była jedną z najskuteczniejszych formacji kawaleryjskich w historii wojskowości całego świata. Początków tej jazdy należy szukać najprawdopodobniej w średniowiecznej sztuce wojennej Serbii i Węgier. To jednak w epoce nowożytnej, w Rzeczypospolitej Obojga Narodów, husaria przekształciła się z jazdy lekkiej w ciężkozbrojną konnicę, będącą postrachem wrogów na polach bitewnych.

Oficjalna strona Tree of Savior (od IMC Games)

Oficjalna strona Tree of Savior (od Papaya Play)

 


8 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube