Twitch banuje twórców Escape From Tarkov, mimo że Tarkov jest tam najchętniej oglądana grą

Dodany przez guru 9 miesięcy temu
12 19760
Twitch banuje twórców Escape From Tarkov, mimo że Tarkov jest tam najchętniej oglądana grą

Jak to jest zbanować producentów gry, która jest obecnie najpopularniejszą i najchętniej oglądaną produkcją na Twitchu?

Właśnie tak (https://www.twitch.tv/battlestategames)

Oficjalny kanał Battlestate Games (ponad 530 tys. obserwujących) został dziś w nocy zbanowany z Twitchu. Za co? No tutaj pojawia się kilka teorii, ale najbardziej prawdopodobny scenariusz dotyczy “incydentu” podczas ostatniego live’a, gdzie jeden z twórców wyciągnął replikę pistoletu i wycelował najpierw w swoją głowę, a potem w głowę kolegi obok (oczywiście w ramach żartu). 

To podobno niezgodne z regulaminem Twitcha: “Zachowanie autodestrukcyjne: zasada ta stanowi, że wszelkie działania, które mogą zagrozić Twojemu życiu lub doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu, są zabronione”.

Można to również zaliczyć jako “ukierunkowane nękanie, groźby i przemoc wobec innych zasad lub “„próba wyrządzenia krzywdy lub zabicia innej osoby lub grożenie jej”.

Niestety nie mamy klipa z tego zajścia.

Co ciekawe, jest to drugi ban dla Battlestate Games na Twitchu. Poprzedni miał miejsce w 2019 roku… i dotyczył praktycznie identycznego zajścia (pisaliśmy o tym TUTAJ).

***

Escape From Tarkov to obecnie najpopularniejsza gra na Twitchu. Po wprowadzeniu wipe’a, aktualizacji oraz nowej mapy – Streets of Tarkov masa ludzi – w tym najwięksi streamerzy – powrócili do zabawy w EFT.

Efekt? Średnia widzów ostatniego tygodnia wynosiła 222 tysiące, dużo więcej niż Valorant, CSGO, League of Legends, GTA 5 czy Overwatch 2.


12 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube