Twitch banuje twórców Escape From Tarkov, mimo że Tarkov jest tam najchętniej oglądana grą

Dodany przez guru ponad rok temu
12 20261
Twitch banuje twórców Escape From Tarkov, mimo że Tarkov jest tam najchętniej oglądana grą

Jak to jest zbanować producentów gry, która jest obecnie najpopularniejszą i najchętniej oglądaną produkcją na Twitchu?

Właśnie tak (https://www.twitch.tv/battlestategames)

Oficjalny kanał Battlestate Games (ponad 530 tys. obserwujących) został dziś w nocy zbanowany z Twitchu. Za co? No tutaj pojawia się kilka teorii, ale najbardziej prawdopodobny scenariusz dotyczy “incydentu” podczas ostatniego live’a, gdzie jeden z twórców wyciągnął replikę pistoletu i wycelował najpierw w swoją głowę, a potem w głowę kolegi obok (oczywiście w ramach żartu). 

To podobno niezgodne z regulaminem Twitcha: “Zachowanie autodestrukcyjne: zasada ta stanowi, że wszelkie działania, które mogą zagrozić Twojemu życiu lub doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu, są zabronione”.

Można to również zaliczyć jako “ukierunkowane nękanie, groźby i przemoc wobec innych zasad lub “„próba wyrządzenia krzywdy lub zabicia innej osoby lub grożenie jej”.

Niestety nie mamy klipa z tego zajścia.

Co ciekawe, jest to drugi ban dla Battlestate Games na Twitchu. Poprzedni miał miejsce w 2019 roku… i dotyczył praktycznie identycznego zajścia (pisaliśmy o tym TUTAJ).

***

Escape From Tarkov to obecnie najpopularniejsza gra na Twitchu. Po wprowadzeniu wipe’a, aktualizacji oraz nowej mapy – Streets of Tarkov masa ludzi – w tym najwięksi streamerzy – powrócili do zabawy w EFT.

Efekt? Średnia widzów ostatniego tygodnia wynosiła 222 tysiące, dużo więcej niż Valorant, CSGO, League of Legends, GTA 5 czy Overwatch 2.


12 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube