Twórcy Crowfall poprosili o 6 mln dolarów... i je dostali

Crow

Crowfall nie jest jak inne gry. Nie chodzi po swoich fanach i nie sępi od nich pieniędzy („ej, kupcie ten pakiet, opłaca się”). Wystarczyło spotkać się z inwestorami, przedstawić im obecną sytuacją gry, plany na najbliższą przyszłość… a potem po prostu poprosić o większą dotację. Udało się! 

Producenci Crowfall pozyskali dodatkowe 6 milionów dolarów, które posłużą na dokończenie produkcji, zatrudnienie kilku osób, ale również zorganizowanie akcji promocyjnej. Może i MMORPG-owy światek kojarzy Crowfall, ale firma ArtCraft chce dotrzeć również do innych osób. Bez szerokiej reklamy to się nie uda. 

We believe this is the right approach, so we pitched it to our investors. They agreed. We are delighted to announce that on December 1st, we closed another financing round for an additional $6 million. This money will be used to fund the completion, launch and marketing of Crowfall.

Premiery spodziewajcie się mniej więcej w połowie roku. 

Crowfall to tzw. „throne-war MMO”, gdzie wielki nacisk będzie położony na PvP i system polityczny. Jeśli podoba wam się „Gra o Tron”, to właśnie będzie gra najbliższa ideałowi. 

9 komentarzy