Twórcy Hytale zostali wykupieni przez Riot Games!

Dodany przez PefriX ponad 4 lata temu
4 9050
Twórcy Hytale zostali wykupieni przez Riot Games!

Dawno dawno temu Riot Games nabyło kilka ekip deweloperskich. Śmiano się, że teraz Riot zacznie tworzyć większą ilość gier, ale poza żartami w zasadzie konkretów brakowało. Na dziesiąte urodziny League of Legends deweloperzy zaskoczyli wszystkich, ogłaszając mnóstwo projektów. Wśród nich brakowało czegoś w stylu Minecrafta, ale najwidoczniej Riot przygotowało się również na taką ewentualność.

Hytale raczej nikomu na portalu przedstawiać nie będzie. Guru hype’uje ten tytuł, jako  „to powinien być najlepszy Minecraft-MMO na świecie!”. Sam projekt tworzony jest przez twórców jednego z najpopularniejszych serwerów Minecrafta. Hytale zapowiedziane zostało w 2018 roku, otrzymało wsparcie od inwestorów, w tym również od Riot Games. Nie ma się czemu dziwić, bowiem produkcja zapowiada się całkiem ambitnie!

Teraz z kolei dowiadujemy się, że Hypixel Studios zostało w całości nabyte przez Riot Games. Nie oznacza to jednak żadnych zmian w obrębie Hytale. Szef studia podaje, że dzięki tej transakcji może zatrudnić na stałe 20 nowych pracowników w ich biurze w Północnej Irlandii, a do tego ma dostęp do zasobów oraz wsparcia ze strony Riotu. Na samym tworzeniu gry nie powinno się to odbić w żaden sposób, a Hypixel Studios ma zachować pewną niezależność.

Tutaj oczywiście trzeba pamiętać, że projektu dwóch ekip deweloperskich, które zostały nabyte przez Riot Games, nie skończyły dobrze. Stonehearth ostatecznie został wydany, ale bez wielu funkcji, a Rising Thunder zniknął w niebycie. Co prawda jego twórcy pracują nad „fighting game” w uniwersum League of Legends, ale sami wiecie, jak bywa. Pozostaje mieć nadzieję, że Hytale zostanie wydane w taki sposób, w jaki miało. Chociaż wokselowym League of Legends w stylu Minecrafta bym nie pogardził…

Premiera Hytale wciąż planowana jest na rok 2021.


4 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube