Twórcy pierwszego Auto Chessa robią grę MOBA

Carousel 2 2580x1440 51aa2aafe6bc4efc2f4a1a6f0452bc29092c8694

Na łamach portalu z różnych okazji przytaczaliśmy genezą gatunku MOBA. W skrócie wziął się on z gier RTS. Na bazie czego powstały Auto Chessy? Na bazie gier MOBA, więc cykl wygląda następująco RTS->MOBA->Auto Chess. Twórcy tego ostatniego najwidoczniej postanowili odwrócić bieg wydarzeń, bowiem zapowiedzieli własną grę MOBA.

Jakieś dwa lata temu w Dota 2 Workshop pojawiła się modyfikacja Auto Chess, stworzona przez fanów. Pomysł na rozgrywkę złapał tak bardzo, że w roku 2019 powstało od groma klonów. League of Legends wydało swoje Teamfight Tactics, a Dota 2 stworzyło Dota Underlords (swoją drogą tytuł ten otrzymał ostatnią aktualizację 19 listopada 2020 roku). Co stało się z twórcami moda? Działają, jako Drodo Studio i wydają pod skrzydłem Dragonest własne gry.

Ich Auto Chess to tytuł, który swojego czasu cieszył się sporą popularnością na urządzeniach mobilnych oraz w Epic Games Store. Tym razem ekipa zapowiada grę MOBA o wdzięcznej nazwie projektowej Auto Chess MOBA. Oryginalnie, prawda?

Zapowiadana produkcja będzie klasycznym przedstawicielem gatunku z podziałem na trzy linie, niszczeniem wież oraz farmą na minionach. Wszyscy bohaterowie oraz runy dostępne będą za darmo, a przedmioty które znajdziemy w grze będą wyciągnięte wprost z Auto Chessa. Podobno nawet synergie mają się zgadzać.

Na ten moment omawiana gra MOBA zapowiedziana została na urządzenia mobilne, ale nikt nie wyklucza również PC-towej premiery. Pozostaje zatem czekać, aż twórcy Auto Chessa zrobią RTS-a J. Wiecie co by to wtedy oznaczało? Riot Games i Valve również musiałoby zrobić swoje strategie! That’s the way!

Zobacz także

2 komentarzy