Twórcy RuneScape znowu zostali sprzedani

Dodany przez guru około 3 lata temu
3 2475
Twórcy RuneScape znowu zostali sprzedani

Marzec 2016: Jagex zostaje sprzedane chińskiemu koncernowi Shanghai Hongtou Network.

Kwiecień 2020: Jagex zostaje sprzedane amerykańskiemu koncernowi Macarthur Fortune Holding.

Styczeń 2021: Jagex znowu zostaje sprzedane. Tym razem międzynarodowej korporacji Carlyle Group, która zarządza aktywami alternatywnymi i świadcząca usługi finansowe. “Specjalizuje się w korporacyjnym private equity, aktywach rzeczowych i kredytach prywatnych”.

Kwota transakcji nie jest znana, ale mówi się, że jest to znacznie więcej niż to, co Macarthur Fortune Holding zapłaciło rok wcześniej (530 milionów dolarów).

Komunikat Phil Mansell – szefa Jagex:

Jestem bardzo dumny, że Jagex łączy siły z Carlyle, prestiżową grupą inwestycyjną, która wierzy w potencjał Jagex, naszą wizję wzrostu i będzie wspierać nas w przyspieszaniu naszej wieloletniej strategii wzrostu. Będziemy nadal rozwijać nasze zespoły zajmujące się grami, aby tworzyć i dostarczać więcej wspaniałej zawartości dla RuneScape i Old School RuneScape.

Będziemy nadal tworzyć ekscytujące doświadczenia dla naszych graczy, rozwijać nasze globalne społeczności, tworzyć nowe gry, aby rozszerzać i dalej eksplorować wszechświat RuneScape, udostępniać naszą wiedzę w zakresie publikowania gier innych firm od podobnie myślących twórców gier online oraz inwestować w niesamowite technologia i talent, które to wszystko napędzają.

“Będziemy tworzyć nowe gry” – no to może wreszcie doczekamy się tego nowego MMORPG i nowego hack’n’slasha, które zostały zapowiedziane w 2019 roku.

Potwierdzenie TUTAJ.


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube