Twórcy WoT i WoWs otwierają nowe studia. Jedno z nich w Warszawie

Dodany przez guru 6 miesięcy temu
1 1249
Twórcy WoT i WoWs otwierają nowe studia. Jedno z nich  w Warszawie

Wargaming – czyli twórcy World of Tanks, World of Tanks Blitz, World of Warships czy World of Warplanes – rozszerzają działalność w Europie.

Po wycofaniu się z Rosji i Białorusi, Wargaming musiało się – chcąc nie chcąc – zrestrukturyzować, czego logicznym następstwem było przeniesienie (części) swojej działalności gdzie indziej.

Tak właśnie zapadła decyzja o otwarciu dwóch nowych studiów: jednego w Belgradzie (Serbia), drugiego w Warszawie (Polska).

Nowe lokalizacje staną się 7. i 8. biurami Wargaming w Europie, dołączając do Nikozji, Wilna, Pragi, Kijowa, Guildford i Berlina i będą zatrudniać do 400 pracowników.

Wargaming Belgrade będzie gościć zarówno międzynarodowe, jak i lokalne talenty z różnych dziedzin rozwoju i publikacji. W przyszłości biuro stanie się również ważnym ośrodkiem przenoszenia pracowników Wargaming z wielu lokalizacji. Studio skoncentruje się na franczyzach World of Tanks i World of Warships, zapewniając kluczowe usługi i potencjalny rozwój nowych produktów.

Wargaming Warsaw będzie początkowo mieścić mały zespół wydawniczy, a dalsze plany rozwoju lokalizacji zostaną ustalone w miarę postępu procesu restrukturyzacji Wargaming.

Warszawa i Belgrad były logicznym wyborem dla tych nowych lokalizacji, oba są szybko rozwijającymi się sektorami technologicznymi o ogromnym potencjale. Nie możemy się doczekać bliskiej współpracy ze społecznościami IT obu miast w celu stworzenia najlepszych w swojej klasie jednostek zajmujących się tworzeniem i publikowaniem gier . Wargaming kontynuuje realizację wielkich planów na przyszłość. Lokalizacje w Belgradzie i Warszawie będą miały kluczowe znaczenie dla realizacji naszych celów.

To chyba dobre informacje. Polski rynek i Polacy (polscy gracze) powinni się stać jeszcze ważniejsi dla Wargaming.

Więcej TUTAJ.


1 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube