Tyle pieniędzy zarabia Black Desert, a tyle EVE Online

Black2 horz

Jesteśmy wam winni jeszcze jeden raport finansowy. Po Blizzardzie, NCSoft i Netmarble czas zajrzeć do portfela Pearl Abyss. Firmy, która wydała na świat Black Desert i która od niedawna odpowiada za EVE Online (Pearl Abyss wykupiło CCP).

Trzeci kwartał 2020 roku był troszeczkę gorszy od poprzedniego, ale mimo wszystko Pearl Abyss wciąż utrzymuje stałą wysoką formę.

Motorem napędowym firmy jest oczywiście Black Desert. Tylko w ostatnim kwartale BDO wygenerował 96,3 miliarda KRW (południowokoreańskich wonów), co przekłada się na 323 mln złotych.

Najlepszym rynkiem dla Black Desert wciąż pozostaje Europa oraz Ameryka Północna, skąd pochodzi 45% wszystkich pieniędzy (32% to Azja, 23% to wyodrębniona Korea Południowa).

Jeśli chodzi o EVE Online, to mamy rekord. Ten kosmiczny zarobił w Q3 najwięcej pieniędzy od czasu przejścia do Pearl Abyss. 21 mld KRW przełożyło się na 70 mln złotych.

Warto również dodać, że wersje PC (Black Desert, EVE Online) zarabiają więcej niż wersje mobilne (Black Desert Mobile, EVE Echoes). Odwrotnie do innych producentów/wydawców. 

Sami widzicie, że Pearl Abyss raczej nie ma powodów do smutku. Pewnie dlatego tak ochoczo i tak często rozdaje darmowe egzemplarz Black Desert. Bez tego ich przychód byłby jeszcze wyższy.


W Black Desert zagracie TUTAJ.

W EVE Online zagracie TUTAJ.

Zobacz także

3 komentarzy