Uciekaj przed zombie lub stań się jednym z nich w Pandemic Express - Zombie Escape

Ss 23d2032f739bd2aff97c2c532355a4bea2b94f37.1920x1080

Raz na jakiś czas raczę Was projektami mniej lub bardziej ciekawymi. Dochodzę bowiem do wniosku, że grom trzeba dawać szansę i nawet jeśli ostatecznie z większości z nich wychodzi kaszanka, to nowe pomysły są na wagę złota. Pandemic Express - Zombie Escape co prawda nie odkrywa Ameryki, ale na papierze zapowiada się ciekawie.

Wyobraźcie sobie sieciowego FPS-a w którym bierze udział trzydzieści osób. Grupa musi przebić się przez nieumarłych do czekającego na nich pociągu. Jakby tego było mało, wystarczy, że jedna osoba padnie – wtedy rozpocznie się chaos.

Gracz, który zostanie nadgryziony przez żywe trupy sam zmienia się w nieumarłego. Jego zadanie polega na dopadnięciu reszty osób. Dla mnie brzmi to interesująco, ale równocześnie w kościach czuję, że trolle będą miały pewne używanie.

Aby podkręcić nieco zabawę, deweloperzy zdecydowali się wyposażyć niektóre zombie w umiejętności specjalne, które pomogą im polować. Mogą zaznaczyć człowieka, aby inne truposze go widziały lub pozwolą im rzucać swymi pobratymcami, aby zwiększyć ich mobilność. Widzieliście kiedyś zombiaka lecącego na szczupaka?

Ludzie oczywiście nie będą bezbronni. Do naszej dyspozycji oddane zostaną zróżnicowane bronie. Niemniej twórcy podkreślają, że nie da się wygrać po prostu zabijając nieumarłych. Każdy trup odrodzi się po kilku chwilach z szansą na wzmocnienie oraz specjalną umiejętność. Respawn zombie jest nieskończony, więc czym bardziej przedłużamy rozgrywkę tym nasze szanse na dotarcie do pociągu maleją.

W ten sposób Pandemic Express - Zombie Escape stawiać ma na mobilność graczy, zamiast na okopanie się w punkcie oraz odparcie hordy za pomocą zapory ogniowej. Warto również dodać, że dotarcie do lokomotywy to nie koniec zabawy. Gdy wszyscy wejdą na pokład, pociąg powoli ruszy, a zombie pojawią się na torach przed nim. Ludzie będą musieli odeprzeć ich atak po raz ostatni, zanim pojazd rozpędzi się i uda się uciec.

Pandemic Express - Zombie Escape, jak praktycznie każdy, nowy projekt, startuje na Steamie w formie Early Accessu. Kiedy? Już niedługo, bowiem 2 maja. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Zobacz także

10 komentarzy