Ukradł kartę, a pieniądze wydał na grę MMORPG. W sumie 3 tys. złotych!

Opolicja

Jesteśmy świadkami kolejnej afery kryminalnej z grą online grą MMORPG  w roli głównej. 

Naszym „bohaterem” jest pewien 41-latek z Siedlec, który w jednym z tamtejszych sklepów znalazł – jak się później okazało – zgubioną kartę płatniczą. Zamiast jednak postąpić jak uczciwy człowiek i przekazać zgubę na Policję, spryciarz zabrał kartę do domu i wykorzystał do swoich celów. 

Niestety, zanim kobieta zgłosiła kradzież, a Policja ustaliła tożsamość złodzieja (dzięki monitoringowi w sklepie), 41-latek zdążył dokonać transakcji na kwotę 3 tys. złotych. Co kupił? Nie uwierzycie. 

Zatrzymany wyjaśnił, że jest graczem komputerowym. W jednej z gier online można kupować wirtualną walutę - „topaz”. Zalogował się więc na swoje konto i zrealizował zakup tejże waluty za kwotę prawie trzech tysięcy złotych. Po transakcji skasował natychmiast swoje konto w jednej z wirtualnych portmonetek, pomocą której kupił walutę, a kartę zniszczył.

Topazy, topazy, topazy, nic mi nie przechodzi do głowy. Może wy macie pomysł, który z tytułów używa takiej waluty? UPDATE: już wiem - League of Angels 2 korzysta u siebie z Topazów!

Złodziejowi grozi mu 10 lat więzienia, czyli raczej nie nacieszy się swoimi zakupami. 

Zobacz także

23 komentarzy