Uratował Final Fantasy XIV, a teraz chwali Blue Protocol!

Dodany przez PefriX około rok temu
9 2167
Uratował Final Fantasy XIV, a teraz chwali Blue Protocol!

Guru wspominał niedawno, że Blue Protocol znowu zaliczyło obsuwę. Co wcale ponoć nie przeszkadza Japończykom, czekającym z wypiekami na twarzy na ten tytuł. Przeglądając newsy na naszym szanownym portalu, a dokładnie zerkając do sekcji komentarzy, nie widzę takiego entuzjazmu względem tej produkcji. Może więc Yoshi-P Was do niej przekona?

Naoki Yoshida wypowiedział się o Blue Protocol podczas streama Nico Nico, gdzie rozmawiał z Foxclon. Twórca Final Fantasy XIV przyznał, że czeka na ten tytuł i jest nim realnie zainteresowany. Zaznaczył przy tym, że rynek zwyczajnie potrzebuje innych MMORPG-ów, a konkurencja jest niezwykle ważna. To właśnie dzięki niej gatunek jest żywy i nie stoi w miejscu.

W Japonii dominuje właśnie Final Fantasy XIV, dlatego przyda się tam godny rywal. A Blue Protocol budzi wiele emocji. Z perspektywy Yoshiego-P, jako twórcy, ludzie mogą iść zagrać w ten tytuł i wrócić do jego produkcji, bo uznają ją za lepszą. Działa to również w drugą stronę, część graczy będzie chciała, aby jakieś elementy z Blue Protocol trafiły do Final Fantasy XIV. Dlatego jest to tak istotne, aby doświadczać różnych rzeczy i uczyć się.

Naoki Yoshida zaznaczył również, że wielu weteranów tworzących Final Fantasy XIV poszło pracować przy Blue Protocol, dlatego jest spokojny o ten projekt. Ja z kolei jestem ciekaw, co faktycznie z gry Bandai Namco wyjdzie. Przyznaję, że zerkam na ten tytuł jednym okiem i trzymam za niego kciuki, ale mój „hype train jeszcze nie odjechał ze stacji”. A Wasz?:)


9 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube