Valorant chce więcej kobiet i innych marginalizowanych płci w swoim e-sporcie

Dodany przez PefriX prawie 3 lata temu
13 2677
Valorant chce więcej kobiet i innych marginalizowanych płci w swoim e-sporcie

„VCT Game Changers to nowy, dopełniający sezon rozgrywek program, który stworzy nowe możliwości dla kobiet oraz innych marginalizowanych płci, tak aby mogły one zaistnieć w e-sporcie VALORANT. Skupiona wokół rywalizacji społeczność VALORANT jest różnorodna i na wskroś międzynarodowa – nasza e-sportowa scena powinna to odzwierciedlać. Chcielibyśmy, aby Game Changers sprawił, że format VALORANT Champions Tour stanie się bardziej inkluzywny i będzie lepiej reprezentować naszą społeczność.”

To oficjalny komunikat od Riot Games. O co w nim chodzi? Program Game Changers obejmie dwie podstawowe inicjatywy e-sportowe: VCT Game Changers Series oraz VCT Game Changers Academy. Mają one stworzyć bezpieczne i wolne od toksyczności środowiska dla wszystkich graczy, niezależnie od płci.

VCT Game Changers Series to cykl zawodów na najwyższym poziomie, które odbędą się w 2021 r. w wielu regionach na całym świecie, a ich skala będzie zbliżona do zeszłorocznych turniejów Ignition Series. Inauguracja tych wydarzeń nastąpi pod koniec marca w Ameryce Północnej.

Druga część programu – VCT Game Changers Academy – przyniesie comiesięczne turnieje, dając graczom jeszcze większe możliwości rywalizacji w wydarzeniach półprofesjonalnych i oddolnych. Wydarzenia z cyklu Academy będą organizowane we współpracy z GALORANTs, jedną z największych społeczności VALORANT.

Pomysły te mają sprawić, że kobiety i „inne, marginalizowane płcie” będą chętniej grali w Valorant, zwłaszcza na wyższym poziomie. Inicjatywa wystartuje w marcu.


13 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube